Koniec świdnickiego WKU

  9

  Świdnicka Wojskowa Komenda Uzupełnień swoim zasięgiem obejmowała obszar zamieszkały przez pół miliona ludzi. Sprawy związane z powszechnym obowiązkiem obrony mogli tu załatwić mieszkańcy powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. Od 1 stycznia 2011 będą zmuszeni do podróży, bo świdnickie WKU przestaje istnieć.

  Jednostka zostaje rozformowana decyzją ministra obrony z 4 marca 2010 roku. Na nic zdały się protesty, głównie środowisk kombatanckich i pisma wysyłane w obronie WKU. Każdy, kto musi uzyskać wpis w książeczce wojskowej albo będzie chciał zasięgnąć informacji o nowych ochotniczych formach służby wojskowej, musi jechać do Kłodzka. Sprawy będzie załatwiać ostatnie w dawnym województwie wałbrzyskim WKU – w Kłodzku, przy ulicy Bohaterów Getta 7.

  W Świdnicy zostaje okazały, wyremontowany budynek po WKU przy placu Grunwaldzkim. Jak informuje biuro prasowe MON, kamienica już została przekazana do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Nie wiadomo jednak na razie, czy zostanie wystawiona na sprzedaż, czy agencja będzie chciała obiekt wynajmować.

  asz

  Poprzedni artykułSylwester z Penelopą
  Następny artykułSylwester z głową!