Sylwester z głową!

  0

  W związku z nadchodzącym Sylwestrem, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak tradycyjnie już skierował list otwarty do rodziców, opiekunów, wychowawców i służb porządkowych w sprawie bezpieczeństwa dzieci w kontekście powszechnie używanych fajerwerków, petard oraz zabaw zimowych.

  Rzecznik zaapelował do dorosłych o zwrócenie szczególnej uwagi na młodych ludzi, którzy odpalają materiały pirotechniczne bez opieki dorosłych. Marek Michalak podkreślił, że takie zachowania mogą doprowadzić do ciężkich urazów wśród dzieci i młodzieży. Ponadto, Rzecznik zwrócił uwagę w liście na kwestię odpowiedzialności dorosłych w trakcie organizowania zimowych zabaw dla najmłodszych.

  W liście czytamy m.in.

  Zwracam się z apelem do rodziców, opiekunów dzieci, funkcjonariuszy mundurowych oraz sprzedawców i producentów materiałów pirotechnicznych o odpowiedzialność i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Nie pozwólmy, aby same odpalały petardy i fajerwerki. Nie pozwólmy, aby zabawa przerodziła się w tragedię.

  Policja przypomina, że za sprzedaż materiałów pirotechnicznych nieletnim grozi odpowiedzialność karna, a zgodnie z rozporządzeniem wojewody dolnośląskiego dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą odpalać petardy i fajerwerki wyłącznie pod kontrolą dorosłych opiekunów.

  Poprzedni artykułKoniec świdnickiego WKU
  Następny artykułNajkrótsza sesja w roku