Dukaty szczęścia w Świdnicy, jeden z nich trafi na licytację

  0

  Siedem Dukatów Szczęścia – każdy o nominale czterech – dotarło już do Świdnicy. Miasto zostało laureatem piątego etapu konkursu „Na wagę złota”, organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP. Dukaty trafiają do samorządów, które najpełniej budują swój wizerunek informacyjny. Świdnicę doceniono za regularność przesyłanych materiałów oraz ich różnorodność. Dukaty specjalnie wybite przez Mennicę Polską są już w Świdnicy. Jeden z nich zostanie przekazany na licytację podczas środowego koncertu charytatywnego „Pomagamy chodzić Karolinie”.

  Świdnica została nagrodzona za otwartość informacyjną. To dla nas ważne wyróżnienie, ale chcemy, by choć część monet przyczyniła się do czegoś dobrego. Z racji tego, że szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli, postanowiłem, by jeden dukat ze specjalną skarbonką trafił na licytację i pomnożył fundusze na leczenie chorego dziecka – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  ***

  Koncert „Pomagamy chodzić Karolinie” zaplanowano na środę, 22 grudnia na godz. 18.00. Na deskach świdnickiego teatru (Rynek 43) wystąpi zespół All For Him z musicalem „Zapytaj Tych, Co Go Znają”. Wstęp na musical jest bezpłatny, a podczas koncertu zbierane będą datki na leczenie Karoliny.

  4-latka urodziła się z zespołem wad, które uniemożliwiają prawidłowe poruszanie się dziewczynki. Może jej pomóc innowacyjna metoda, która nie jest refundowana przez NFZ, a polega na wyprostowaniu i wydłużeniu nogi. Rodzice Karoliny sfinansowali pierwszy etap leczenia, potrzeba jest ok. 20 tys. zł na kolejny etap. Datki będą zbierane do puszek przy wejściu do sali teatralnej oraz w trakcie koncertu. Patronat honorowy nad akcją objął prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek.

  Poprzedni artykułŻona pastora w TVN Style
  Następny artykułZ oświaty 5, z dróg 2,5 miliona