Cudeńka na choinkę i świąteczny stół

  2

  Misterna szopka z makaronu, gwiazda betlejemska z fasoli, stroiki, bombki, aniołki z masy solnej – wszystko zrobione przez dzieci, ręcznie i z ogromnym sercem. Dlatego komisja konkursowa miała jak zwykle bardzo trudne zadanie, by wybrać te najpiękniejsze i najbardziej pracochłonne prace.

  Konkurs Bożonarodzeniowy na Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową został rozstrzygnięty 1 grudnia w świebodzickim magistracie. W konkursie uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z miasta. Prace oceniane były indywidualnie w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum. Jury w składzie: Zbigniew Opaliński, zastępca burmistrza miasta, Zofia Choińska, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Mirosława Rychlicka, naczelnik Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej raz pracownice Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej: Ilona Szczygielska i Katarzyna Czarnik – miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, bo prac wpłynęło mnóstwo.

  – Głównym kryterium oceny licznie dostarczonych prac były walory artystyczne i estetyczne, pomysłowość, nawiązanie do tradycji świątecznej oraz samodzielność wykonania – mówi Zbigniew Opaliński. – Po wnikliwej ocenie prac i długiej dyskusji wybraliśmy 7 zwycięzców do nagrody głównej oraz 4 wyróżnienia.

  Dla laureatów konkursu przygotowane zostały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczone zostaną przez Burmistrza Miasta podczas tegorocznej zabawy mikołajkowej na Rynku w poniedziałek, 6 grudnia. Przewidywane wręczenie nagród nastąpi około godziny 11,40. Zapraszamy już dziś zwycięzców po odbiór nagród i dyplomów.

  LISTA LAUREATÓW KONKURSU:

  Kategoria wiekowa – Przedszkola

  I miejsce – Przemek Brągiel – Publiczne Przedszkole nr 3 z grupą żłobkową

  II miejsce – Michał Mielczarek – kl. 0 Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych

  III miejsce – Ola Gruszka – Przedszkole Niepubliczne „Koniczynka”

  Wyróżnienie- Szymon Borowicz- Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

  Kategoria wiekowa – Szkoły Podstawowe

  I miejsce – Aleksandra Sobiesiak- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3

  II miejsce – Julia Łyczba – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3

  III miejsce – Patrycja Kilińska Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3

  Wyróżnienie- Maja Wawrzyniak -Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4

  Wyróżnienie- Mateusz Skibinski – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2

  Kategoria wiekowa – Gimnazja

  I miejsce -Damian Butrym – Publiczne Gimnazjum Nr 1

  Wyróżnienie- Marta Grzybek – Publiczne Gimnazjum Nr 2.

  Poprzedni artykułPogotowie aneksuje, szpital negocjuje
  Następny artykułStrzegomianka w gangu oszustów