Strzegomianka w gangu oszustów

  1

  Wyłudzali kredyty gotówkowe i w systemie sprzedaży ratalnej. Wrocławscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która mogła wyłudzić nie mniej niż 600 tysięcy złotych. Do chwili obecnej funkcjonariusze zatrzymali siedemnaście osób. Za oszustwo i wyłudzenie znacznej kwoty pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

  Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która działając  od 2008 roku wyłudziła kredyty na kwotę nie mniejszą niż 600 tysięcy złotych. Policjanci z Wrocławia wspólnie z kolegami z Wałbrzycha zatrzymali wczoraj23-letnią mieszkankę Strzegomia – jedną z organizatorek przestępczego procederu. Kobieta „czując oddech na plecach” policjantów, zajmujących się tą sprawą, od kilkunastu dni ukrywała się w różnych miejscach. Została zatrzymana w okolicach miejscowości Boguszów Gorce.

  To już druga organizatorka zatrzymana przez funkcjonariuszy. Na początku listopada wpadła 31-letnia kobieta, przy której policjanci zabezpieczyli wyłudzony laptop oraz pieczątki służące do podrabiania dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytów. Podstawione osoby posługując się podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach wyłudzały kredyty z banków lub instytucji finansowych. Były to kredyty gotówkowe w wysokości od 20 do 50 tysięcy złotych oraz kredyty na zakup sprzętu w systemie sprzedaży ratalnej np. sprzęt RTV lub komputery.

  Jak ustalili policjanci grupa działała głównie na terenie Dolnego Śląska, ale wyłudzała kredyty również w innych miastach na terenie Polski.  Policjanci w dalszym ciągu nad tą sprawa pracują i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  /KWP Wrocław/

  Poprzedni artykułCudeńka na choinkę i świąteczny stół
  Następny artykułSytuacja na drogach – stan o 13.40