Bank Żywności: rusza zbiórka darów

  6

  Każdy z nas może pomóc najuboższym rodzinom przygotować godne święta Bożego Narodzenia. Od dzisiaj do niedzieli potrwa przedświąteczna zbiórka, organizowana przez świdnicki Bank Żywności. Kosze rozstawiono w 9 sklepach na terenie Świdnicy i  w 10 w Bielawie oraz Dzierżoniowie.

  – Prosimy o produkty o przedłużonym terminie ważności, takie jak mąka, cukier, makarony, ryż, konserwy, herbata, słodycze. Wystarczy podczas zakupów przy okazji włożyć do specjalnie oznakowanego kosza choćby jedną rzecz. – wyjaśnia prezes Lilianna Owocka. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 4 tony żywności, która trafiła nie tylko do rodzin, ale także do stołówek prowadzonych przez organizacje charytatywne. Podobnie będzie tym razem.

  Ważne jest także to, że w organizacji zbiórki biorą udział sami potrzebujący. Blisko 100 osób będzie dyżurowało po kilkanaście godzin przy koszach, pomogą też w segregacji i przygotowaniu paczek.  Dary zostaną rozdzielone po konsultacjach z Ośrodkami Pomocy Społecznej.

  W Świdnicy kosze stanęły w 9 sklepach: Carrefour przy ul. Kombatantów, w Biedronkach (ul. Okrężna, Kozar-Słobódzkiego, H.Pobożnego, Zamenhofa), Drogeria i Market przy ul. Ofiar Oświęcimskich, EKO przy ul. Dąbrowskiego, eLDe Biały Dom przy ul. Grodzkiej.

  asz

  Poprzedni artykułDzięki wsparciu z Unii wracają do pracy
  Następny artykułSkazany za postrzelenie właściciela kantoru