Zmiany w Polonii Sparcie

  0

  Nastąpiła oficjalna zmiana na stanowisku prezesa Klubu Sportowego Polonia-Sparta Świdnica SA – całość akcji i najważniejsze stanowisko w klubie 3 listopada przejął Mariusz Witkowski. Zastąpił on na stanowisku legendę świdnickiej piłki nożnej Romualda Górskiego (na zdjęciu) i towarzyszącego mu od kilku lat wiceprezesa Wojciecha Olszewskiego.

  Rozmowy pomiędzy odchodzącym zarządem, a nowym akcjonariuszem trwały od dłuższego czasu. Po doprecyzowaniu wszystkich kwestii formalnych, możliwe było podpisanie aktu notarialnego. Klub przejmuję na bardzo dobrej poziomie sportowym, w zespole panuje świetna atmosfera, a osiągane wyniki są imponujące jak na tak młody skład. Zmiany dokonane przez ustępujący zarząd przed obecnym sezonem okazały się trafne i stały się podwalinami do budowy kolektywu mogącego walczyć o najwyższe miejsca w lidze. Chcemy utrzymać dobry poziom sportowy drużyny – mówi prezes Witkowski. Przecząc pojawiającym się w prasie spekulacjom nowy prezes stwierdza: Klub przejmujemy w dobrej kondycji finansowej. Nie ma i nie było zagrożenia wycofania drużyny z rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej.

  Nowy prezes chce kontynuować rozpoczętą przez prezesów Górskiego i Olszewskiego politykę budowania zespołu z młodych graczy, głównie wychowanków, dlatego będzie kładł duży nacisk na szkolenie młodzieży. Postanowił również wprowadzić w życie plany poprzedniego zarządu dotyczące nazwy drużyny i przejmując spółkę, za zgodą panów Olszewskiego i Górskiego, zmienił jej nazwę na Polonia Świdnica.

  Zmiany w zarządzie wymagają odpowiednich aktualizacji w organach prawnych: – Przed nami teraz dopełnienie wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z przejęciem spółki przez nowego właściciela i ze zmianą nazwy. Postaramy się jak najszybciej uporać z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji – mówi dyrektor klubu Tomasz Jamróg. Komentuje też pogłoski o wycofaniu drużyny z rozgrywek: „Szerzenie takich pogłosek w momencie przejęcia klubu jest dyskredytowaniem wieloletniego dorobku odchodzącego zarządu. Nie można lekceważyć ich wkładu w rozwój naszej drużyny. Romuald Górski to osoba kochająca świdnicką piłkę, poświęcił dla niej 18 lat swojego życia. Bez jego determinacji nie byłoby w Świdnicy drużyny piłkarskiej na obecnym poziomie. Wielokrotnie kierując klubem stawał przed trudnymi wyborami, zawsze jednak potrafił znaleźć właściwe rozwiązanie. Wierzę, że nigdy nie podjąłby decyzji o wycofaniu zespołu z rozgrywek, bo dla zarządu, drużyny i kibiców byłaby to największa porażka. Prezes Górski oddaje klub nowemu zarządowi bez obaw o jego finansową przyszłość i bez finansowego zagrożenia, które mogłoby spowodować wycofanie drużyny z rozgrywek.


  Poprzedni artykułRozwiążą problemy społeczne
  Następny artykułKolejna debata: frazesy i ogólniki