Rozwiążą problemy społeczne

  0

  Przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, miejskich i powiatowych instytucji, placówek oświatowych, parafii oraz rady miejskiej zostali zaproszeni do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących „Strategii rozwiązywania problemów społecznych w Gminie Miasto Świdnica na lata 2011-2018″.

  – Dokument przygotowywany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po konsultacjach zostanie przedstawiony Radzie Miejskiej w Świdnicy. Strategia ma określić kierunki i priorytety polityki społecznej miasta na najbliższe lata. Budowa Strategii nie może odbywać się w oderwaniu od instytucji i osób, które mają wpływ na naszą lokalną rzeczywistość, stąd konsultacje – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Spotkanie zaplanowano na czwartek, 4 listopada na godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy (budynek Urzędu Stanu Cywilnego, ul. Armii Krajowej 47).

  W programie przewidziano m. in. prezentacje tematów przygotowanych przez osoby zawodowo związane z problematyką społeczną oraz pracę w zespołach nad wyznaczonymi obszarami tematycznymi: bezpieczna rodzina; osoby w wieku senioralnym, niepełnosprawne i chore; rynek pracy i edukacja; jakość życia mieszkańców Świdnicy.

  Poprzedni artykułJednak będzie LIDL na Zarzeczu?
  Następny artykułZmiany w Polonii Sparcie