Ziemia zapadła się pod ciężarówką [VIDEO]

  0

  Pod ciężarowym mercedesem zarwały się piwnice po nieistniejących od dawna kamienicach z tyłu ulicy Różanej. Auto jedną osią wpadło do potężnej wyrwy, niszcząc przy okazji zaparkowaną tuż obok toyotę yaris. Kierowca osobówki był w środku. Na szczęście zdążył wyskoczyć z samochodu. Początkowo nie chciał pomocy lekarskiej, jednak po zastanowieniu poprosił o wezwanie pogotowia. Jakich doznał obrażeń, jeszcze nie wiadomo.

  Samochód ciężarowy przyjechał po kontener, do którego zrzucane były dachówki z remontowanego właśnie dachu kamienicy. Gdy wyjeżdżał, ziemia się zapadła. To miejsce wykorzystywane jest jako jako parking dla mieszkańców domów przy Rynku, Różanej i Łukowej. Na miejsce został wezwany policyjny technik, sprawa prawdopodobnie będzie się musiał także zająć nadzór budowlany.

  – Teren ten należy do miasta i jest zawiadowany przez Miejski Zarząd Nieruchomości. Na miejscu technicy z MZN-u zadecydują o dalszym działaniu, czy też ewentualnym wyłączeniu tego terenu z użytku. – informuje Stefan Augustyn, rzecznik świdnickiego Urzędu Miasta.

  Z ostatniej chwili: Parking nie zostanie zamknięty. Wyrwa w ziemi będzie zasypana, a miejsce zapadliska odgrodzone.

  Informację dostaliśmy na CYNK.

  [photospace]

  Poprzedni artykułStrażacy ochotnicy wynajęli podpalacza
  Następny artykułClown zdjęty, czeka na właściciela