Strażacy ochotnicy wynajęli podpalacza

  0

  Do ośmiu lat pozbawienia wolności może grozić pięciu mieszkańcom gminy Świdnica, którzy będąc strażakami OSP nakłonili swojego kolegę do podpaleń, w zamian za co mieli się z nim podzielić pieniędzmi z akcji gaśniczej.

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności w sprawie podpaleń na terenie gminy Świdnica ustalili i zatrzymali 5 mężczyzn. Jak się okazało, 4 z zatrzymanych jest strażakami OSP, natomiast ich wspólnikiem był 18 – latek, który w zamian za podpalenia miał dostawiać od młodych strażaków część pieniędzy z akcji gaśniczej. Do podpaleń dochodziło na przełomie czerwca i sierpnia tego roku. 18 – letni piroman podpalał stodoły, budynki gospodarcze, komórki oraz słomę. Wartość strat poniesionych przez rolników wyniosła ok. 20 tys. zł.

  W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności wszyscy zatrzymani przyznali się do popełnienia przestępstw. Swoim działaniem sprowadzili niebezpieczeństwo zagrażające mieniu wielkich rozmiarów. Zostały zastosowane wobec nich dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. Strażacy, którzy brali udział w akcjach gaśniczych otrzymali także zakazy udziału w akcjach.

  Poprzedni artykułMaskotka coraz bliżej!
  Następny artykułZiemia zapadła się pod ciężarówką [VIDEO]