Sonel i SSIG liderami innowacji

  0

  Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych zostało laureatem dolnośląskiej edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju”. Stowarzyszenie nagrodzono najwyższym laurem w kategorii innowacyjnej organizacji Dolnego Śląska. Tytuł „Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2010″ przyznany został Stowarzyszeniu za opracowanie koncepcji wsparcia wspólnot mieszkaniowych.

  – W oczach jurorów uznanie znalazł nasz, jak się okazało, nowatorski pomysł, który polega na budowaniu lokalnych procesów rewitalizacji dzięki funduszom pożyczkowym. W naszym pomyśle udało się połączyć współpracę pomiędzy organizacją pozarządową, samorządami i społecznościami skupionymi we wspólnotach mieszkaniowych – komentuje Konrad Jabłoński, prezes Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych, którego udziałowcami są powiat świdnicki, Świdnica i Jaworzyna Śląska.

  – Nagroda to docenienie wieloletniej pracy Stowarzyszenia i skutecznego działania na rzecz przedsiębiorców, a w ostatnim czasie wspólnot mieszkaniowych ze Świdnicy i Jaworzyny Śląskiej. Wyróżnienie pokazuje, że dobra współpraca samorządów, stowarzyszenia, wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorców daje konkretne owoce – nowe miejsca pracy i piękniejące elewacje budynków – dodaje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i członek zarządu SSIG.

  W ramach konkursu w kategorii innowacyjna firma nagrodzono świdnicki Sonel, który produkuje nowoczesne, wysokiej jakości przyrządy pomiarowe dla elektroenergetyki i telekomunikacji.

  Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju to konkurs organizowany przez Fundację Innowacji i Rozwoju. Jego celem jest promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m. in. Ministerstwa: Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Gospodarki, Rozwoju Regionalnego, Polska Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowy Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Patentowy i Związek Banków Polskich.

  Na zdjęciu Krzysztof Wieczorkowski Prezes Zarządu Sonel

  Poprzedni artykułWażne dla wyborców przed II turą
  Następny artykułZostawcie dzieci w spokoju