Łatwo zdobyli Olimp

  0

  Szóste zwycięstwo w tym sezonie zapisali na swoje konto piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. W sobotę we własnej hali ŚKPR pokonał Olimp Grodków 34:19. Po tej wygranej świdniczanie awansowali w tabeli na czwarte miejsce. Do prowadzącego Arotu Astromalu Leszno tracą cztery, a do drugiej Żagwi Dzierżoniów dwa oczka.

  Do 25 minuty spotkanie było bardzo wyrównane, a żadna ze stron nie mogła uzyskać większej przewagi. Wtedy jednak ze stanu 11:9 dla Olimpu świdniczanie rzucili siedem bramek z rzędu i do szatni zeszli z pięcioma bramkami przewagi (16:11). W drugiej połowie dwustu kibiców oglądało już jednostronny pojedynek. Świdniczanie wzmocnili obronę i poprawili skuteczność w ataku. Kapitalnie w bramce radził sobie Marcin Schodowski. Gospodarze systematycznie powiększali przewagę i na finiszu wyniosła ona 15 goli.

  Za tydzień świdniccy szczypiorniści zagrają w Kościanie z Tęczą. Za dwa tygodnie 27 listopada o godzinie 18.00 we własnej hali podejmą OSiR Komprachcice.

  ŚKPR Świdnica – Olimp Grodków 34:19 (16:11)

  ŚKPR: Olichwer, Schodowski – Mrugas (9), P. Kijek (7), Juściński (5), S. Makowiejew (4), Herudziński (3), Węcek (2), Kłos (2), Bąk (1), Rogaczewski (1), Macyszyn
  Kary: ŚKPR 6 minut, Olimp 8 minut

  Poprzedni artykułPawlak o Tusku: jaja sobie robisz?
  Następny artykułŚwidnica bohaterką powieści