Kto nam zorganizuje Dni Świdnicy?

  2

  Znany już jest termin przyszłorocznych Dni Świdnicy. Święto naszego miasta potrwa trzy dni od 24 do 26 czerwca 2011 roku. Już po raz kolejny Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza chętnych do składania ofert na przygotowanie Dni Świdnicy 2011.

  W tym roku organizatorzy zafundowali nam trzy dni wspaniałej rozrywki. W piątek mogliśmy bawić się przy kabaretach, w sobotę czekało na nas rockowe granie. Na scenie rozstawionej przy ulicy Parkowej pojawił się zespół COMA i legenda rocka TSA. Niedziela upłynęła familijnie. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Piasek Piaseczny. Koszt całej imprezy nie przekroczył 180 tys złotych i jak podkreśla Witold Tomkiewicz, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, wydatki na Dni Świdnicy 2011 nie powinny przekroczyć tej kwoty. Po raz pierwszy w tym roku wprowadzono odpłatność. Łącznie podczas 3 dni sprzedano 9 tysięcy biletów.

  Jakie gwiazdy przyjadą do Świdnicy w 2011 roku, tego jeszcze nie wiemy. Ale jedno jest pewne, według zakładanej koncepcji w piątek i sobotę czekają nas dwa koncerty natomiast, w niedzielę jeden. Najprawdopodobniej podczas jednego z dni święta Świdnicy 2011 zagra od dawna wyczekiwany w Świdnicy KULT z Kazikiem Staszewskim. Na piątek zaplanowano dyskotekę pod gwiazdami. Nie zabraknie występów lokalnych zespołów, a na koniec oczywiście pokaz sztucznych ogni. Podtrzymane zostanie rozwiązanie z poprzedniego roku, które zakłada, że każdy dzień będzie skierowany do innej grupy. Oferty będą przyjmowane do 15 grudnia, a dokładny plan poznamy prawdopodobnie w I kwartale 2011 roku.

  Poprzedni artykułZłodziej złapany w lombardzie
  Następny artykułTabliczki podziałają na palaczy?