2-metrowy anioł stanie na Łukowej

  0

  Szykuje się świetlna niespodzianka dla świdniczan. Zupełnie nowy blask zyska za kilka dni ulica Łukowa. Na ścianach kamienic pojawią się świecące aniołki i śnieżynki, na posadzonych latem drzewkach setki lampek. Prawdziwym hitem będzie anioł, który stanie na postumencie obok fontanny. Ma mieć 2 metry wysokości i oczywiście będzie świecił.

  Ozdób nie zabraknie w innych częściach miasta. Już montowane są pojedyncze elementy na słupach na placu Grunwaldzkim, wkrótce pojawią się dekoracje poprzeczne na Długiej, Pułaskiego, Kotlarskiej i Grodzkiej. Na lodowisku przy ulicy Śląskiej podobnie jak przed rokiem zabłyśnie gwiazda betlejemska. W samym Rynku oświetlone zostaną drzewa (oprócz tych znajdujących się na placu budowy wieży) i wszystkie fontanny. Lampkami ozdobione zostaną drzewa na placu Jana Pawła II. Tutaj także stanie jedna z dwóch okazałych choinek. Druga będzie oczywiście w Rynku. Uroczyste włączenie światełek na świątecznych drzewkach tradycyjne zaplanowano podczas Świdnickiej Kolędy. Pozostałe dekoracje zaczną świecić najpóźniej 6 grudnia.

  Po elementy świątecznego wystroju miasto sięga przede wszystkim do własnych magazynów. Przez ostatnie lata zgromadzono ozdoby o wartości 100 tysięcy złotych. Dodatkowo zostaną wynajęte kolejne – za 25 tysięcy złotych. Nowe dekoracje dla ulicy Łukowej zostały kupione za 16 tysięcy złotych.

  Poprzedni artykułAmbasador Szwecji zachwycony Kościołem Pokoju
  Następny artykułCzech utknął pod wiaduktem