Zielona rozkopana

  0

  Zapowiadany remont ulicy Zielonej w Świebodzicach można już w pełni zaobserwować. Jest to droga, która ułatwia dojazd z dzielnicy Ciernie do drogi wojewódzkiej nr 374 w kierunku Strzegomia. Jej remont jest dofinansowany z budżetu państwa, bo gmina po raz kolejny zdobyła dotację z rządowego programu tzw. schetynówek.

  Gmina Świebodzice jeszcze w 2009 roku złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 zadania pn. “Remont ulicy Zielonej w Świebodzicach”. Całkowity koszt zadania to 500 tys. a dofinansowanie wyniosło to 250 tys. zł.

  W ramach prac zostanie wyremontowana jezdnia ul. Zielonej, po lewej stronie ulicy od strony zabudowań jednorodzinnych zostanie wyremontowany chodnik o szerokości 1,5 m., a od strony zakładów produkcyjnych powstanie pas zieleni. Obecnie prowadzone są prace odwadniające teren. Dojazd do ulicy Zielonej jest na ten moment możliwy jedynie od ul. Strzegomskiej, w obrębie remontowanej drogi występują utrudnienia w ruchu oraz ograniczenia prędkości.

  W tym roku Gmina Świebodzice również złożyła wniosek do „schetynówek”. Tym razem na remont ulicy Bocznej, która także znajduje się w Cierniach. Budowa nowej nawierzchni, chodników i odwodnienie terenu kosztować będzie blisko 1 mln zł.

  [photospace]

  Poprzedni artykułWielkie pływanie na basenie
  Następny artykułFestiwal Kina Duńskiego