Już pierwszy dzień Festiwalu Nowego Kina Duńskiego -3 listopada – zapowiada się na prawdę emocjonująco. W tym dniu czeka nas uroczyste rozpoczęcie filmowego maratonu tradycyjnym duńskim poczęstunkiem, a zaraz potem thriller pt. “Nie bój się mnie”. Drugiego dnia -4 listopada – również nie zabraknie wrażeń podczas oglądania filmów: “Kandydat” i “O czym nie wie nikt”.
Dzięki współpracy z Ambasadą Danii i Duńskim Instytutem Kultury mamy możliwość zaprezentowania widzom w każdym wieku całej gamy filmów fabularnych i dokumentalnych. Na najmłodszych widzów do południa czekają bajki i filmy dla dzieci, do młodzieży szkolnej skierowany jest film “Dwa światy”, a wieczory filmowe należeć będą do dojrzałych widzów.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do MDK przy ul. Wolności 13 – WSTĘP WOLNY!
Aneta Sterna, MDK



![Przez skrzyżowanie na czerwonym, środkowy palec w kierunku czekających [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Esperantystow-jazda-na-czerwonym-2026.05.01-238x178.jpg)
![Przez skrzyżowanie na czerwonym, środkowy palec w kierunku czekających [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Esperantystow-jazda-na-czerwonym-2026.05.01-100x75.jpg)
![Zadymienie w mieszkaniu. Strażacy interweniowali w kamienicy przy świdnickim Rynku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Rynek-zadymienie-mieszkania-2026.05.05-1-100x75.jpg)



![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)