Młodzi radni razem na warsztatach

  0

  Na pierwszych wspólnych warsztatach młodzi rajcowie z Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej i Parlamentu Młodzieży Wrocławia uczyli się sztuki negocjacji, planowania, pracy w grupie i skutecznej komunikacji.

  Podczas weekendu, od 1 do 3 października, w Międzynarodowym Domu Spotkań w Krzyżowej pięćdziesięciu uczestników w wieku od 16 do 20 lat (po połowie z Wrocławia i Świdnicy wraz z powiatem) wspólnie zdobywało nowe umiejętności, dyskutowało i bawiło się.

  Grzegorz Kalinowski, prezes Parlamentu Młodzieży Wrocławia: Bardzo dziękujemy Wrocławiowi, Świdnicy, władzom powiatu oraz świdnickiemu Młodzieżowemu Domowi Kultury za wsparcie i współorganizację naszej inicjatywy. Tu naprawdę możemy się dużo nauczyć i przyda nam się to na pewno w przyszłości w życiu zawodowym albo jak już zaangażujemy się w prawdziwą politykę. Poza tym świetnie się tu zintegrowaliśmy z naszymi koleżankami i kolegami ze Świdnicy. To są świetni ludzie i chcemy z nimi jeszcze wiele wspólnie zdziałać.

  Rafał Sikora, prezes Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej: My w Świdnicy dopiero zaczynamy naszą działalność. Od wrocławian możemy się dużo nauczyć, dlatego nasz wspólny pobyt w Krzyżowej jest bardzo cenny. Na wesoło pokazali, jakie są typy urzędników i jak można załatwiać z nimi sprawy. Mogliśmy się też przekonać, że słyszeć, nie zawsze znaczy słuchać, a milcząc można powiedzieć wiele. Bardzo się cieszymy z warsztatów i mamy nadzieję na więcej wspólnych przedsięwzięć.

  Młodzi parlamentarzyści uczestniczyli także w warsztatach na temat tolerancji i rasizmu oraz w uroczystej debacie oksfordzkiej. Honorowym gościem warsztatów i uczestnikiem debaty był wicestarosta świdnicki Ryszard Wawryniewicz. Po spotkaniu z młodzieżą, na którym padały pytania między innymi dotyczące historii Wrocławia i Świdnicy oraz polityki bieżącej, wicestarosta Ryszard Wawryniewicz nie krył zadowolenia z faktu pojawienia się wspólnej młodzieżowej inicjatywy wrocławsko-świdnickiej: Cieszę się, że młodzi ludzie chcą się angażować w takie przedsięwzięcia, mają zainteresowania obywatelskie i zrobili coś samodzielnie. Pomysł młodzieżowej współpracy Wrocławia i Ziemi Świdnickiej wyszedł od nich samych i nawet nie pytali nas o zdanie. I bardzo dobrze! Niech się tu uczą profesjonalnych nawyków i sprawnego działania. Może dzięki temu nie będziemy musieli w przyszłości oglądać takiej mizerii polskiej polityki jak obecnie.

  Warsztaty wsparły władze Świdnicy, Powiatu Świdnickiego i Wrocławia.

  [photospace]

  Poprzedni artykułRazem na dzikiego zwierza [FOTO]
  Następny artykułKościół w Powiewiórce z nowym dachem