Komputery w Tomkowicach

  0

  We wsiach gminy Strzegom powstają kolejne pracownie komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu. Obecnie pracownie takie funkcjonują w Stanowicach i Kostrzy. 18 października odbyło się oficjalne otwarcie pracowni w Tomkowicach, a już 19 października planowane są szkolenia z zakresu obsługi komputerów dla mieszkańców wsi.

  W ramach ogłoszonego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania LGD „Szlakiem Granitu” pierwszego naboru wniosków w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013,  Gmina Strzegom złożyła trzy wnioski, między innymi na projekt „Zakup wyposażenia pracowni komputerowej we wsi Tomkowice”. Na jego realizację pozyskaliśmy dotację w kwocie 8 092 zł ( kwota wg umowy o dofinansowanie)

  W ramach projektu zakupiono i zamontowano  4 zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem, współpracujące w sieci komputerowej, podłączonej do internetu.  Zakupiono również biurka komputerowe i krzesła obrotowe oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka,kopiarka, skaner).
  Funkcjonowanie sali komputerowej umożliwi mieszkańcom Tomkowic dostęp do bezpłatnego korzystania  z sieci Internetu oraz zapewni możliwość korzystania z  komputerów i urządzenia wielofunkcyjnego.

  Pracownia komputerowa z internetem będzie pełnić funkcję swoistego rodzaju biblioteki multimedialnej o nieograniczonych zasobach.
  Przypomnijmy, że dzięki swojemu społecznemu zaangażowaniu mieszkańcy Tomkowic w ostatnim czasie pozyskali z Unii Europejskiej granty na nowe witacze oraz tablicę informacyjną z historią miejscowości.

  [photospace]

  Poprzedni artykułKropla Życia w Nepokalanowie
  Następny artykułSprawa kontrowersyjnej wystawy umorzona