Całkiem sympatyczna sala rozpraw

  0

  Hol Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Świebodzicach zamienił się w poniedziałek, 18 października, na coś w rodzaju sali sądowej. Ale atmosfera panowała na niej zupełnie inna, niż w prawdziwym sądzie. Roześmiana młodzież chętnie zadawała pytania prowadzącej sędzi – a była nią dobrze znana z telewizji sędzia Anna Maria Wesołowska.

  Spotkanie z panią sędzią zorganizowała szkolna pedagog, Jolanta Wypych, która prywatnie bardzo dobrze zna panią sędzię. Dzięki znajomości jeszcze z okresu studiów udało się zaprosić do nas sławną prawniczkę.

  Pani sędzia spotkała się z młodzieżą, by porozmawiać o zagrożeniach, jakie czyhają na młodego człowieka w związku z konfliktem z prawem. – Czy wiecie, co to jest rozbój? – pytała młodych ludzi. – Wystarczy, że zabierzecie koledze złotówkę i użyjecie do tego siły – wyjaśniała. Sędzia Anna Maria Wesołowska opowiadała o swoje pracy, o tym, że coraz więcej młodych osób wchodzi w konflikt z prawem, o zagrożeniach związanych z narkotykami, przemocą. Zachęcała także do przeczytania swojej książki, poświęconej bezpieczeństwu młodzieży. Przekonywała, że warto znać prawo i żyć według jego nakazów.

  W spotkaniu wzięli udział m. in. wiceburmistrz miasta Zbigniew Opaliński, szefowa Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Siekierzyńska, Aldona Górska, zajmująca się profilaktyką w mieście oraz Łukasz Kwadrans, radny miejski i zawodowy kurator.

  Poprzedni artykułSprawa kontrowersyjnej wystawy umorzona
  Następny artykułPiaskownico wróć!