Święci Piotr i Paweł patronami Strzegomia

    0

    W ubiegłym tygodniu odbyła się  Sesja Rady Miejskiej w Strzegomiu. Podczas posiedzenia podjęto wiele uchwał. Do najważniejszej można zaliczyć decyzję w sprawie ustanowienia  św. App. Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia

    Odpowiadając na wniosek proboszcza i rady parafialnej parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu, radni zadecydowali w sprawie ustanowienia św. App. Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia. W ten sposób uczczony zostanie jubileusz 10-lecia nadania strzegomskiej świątyni tytułu Bazyliki Mniejszej. Dodajmy jeszcze, że apostołowie od 700 lat widnieją na tarczy strzegomskiego herbu.

    Na sesji podjęto również uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki na zadanie inwestycyjne pod nazwą „Przebudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej miasta Strzegom – I etap „Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Rybna i Morska”. Pożyczka na kwotę 987 200,00 zł zostanie zaciągnięta w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. Budowa kanalizacji to zadania o dużej wartości kosztorysowej, dlatego pozyskanie pożyczki na jego realizację jest jak najbardziej zasadne.

    Ostatnia uchwała tej sesji dotyczyła udzielenia pomocy finansowej Gminie Bogatynia, która została bardzo poszkodowana w wyniki ostatniej powodzi. Rada Miejska w Strzegomiu zadecydowała o przekazaniu 30 000 zł dla Bogatyni. Ponadto ustalono, że radni wesprą poszkodowaną Gminę dodatkowo w ramach własnych środków.

    Sesję zakończył wnioski i interpelacje składane przez radnych.

    Poprzedni artykułKolejny sukces MotoŚwidnica Rally Team
    Następny artykułRecital piosenki aktorskiej i kabaretowej