Spełniły się marzenia [FOTO]

  0

  Boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, trybuny, nowoczesny budynek socjalny – tak wygląda kompleks sportowy przy ul. Sportowej, który w środę, 8 września, został uroczyście otwarty. Obiekty administrowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji wykorzystywane są przez Miejski Klub Sportowy „Victoria” Świebodzice.

  Uroczystość była skromna, bo jak podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, otwierając obiekt – teraz czekamy na sukcesy naszych piłkarzy i trenującej tu młodzieży i te będzie okazja szczególnie fetować. – Ten obiekt był budowany z myślą o was, zasługiwaliście na to, aby wreszcie mieć godne warunki do treningów, do przygotowywania się do rozgrywek – podkreślał burmistrz miasta.

  Marek Kiryczuk, prezes MKS „Victorii” nie ukrywał, że spełniły się marzenia klubu. – Tego obiektu zazdrości nam Wałbrzych i Świdnica, ale naprawdę bardzo na niego czekaliśmy. Kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć o takich wspaniałych warunkach – mówił. – A wyniki? One też będą, obiecujemy.

  -To jest wielki sukces Świebodzic- mówił Grzegorz Kowalczyk, zapalony kibic i działacz klubowy. – Czekaliśmy na ten obiekt i wreszcie jest. Wreszcie dzieciaki będą miały świetne warunki żeby się rozwijać, kto wie, czy nie wyrosną nam jacyś utalentowani zawodnicy. Jestem pod ogromnym wrażeniem, dziękujemy władzom miasta.

  Na otwarciu, oprócz władz miasta czyli burmistrza i zastępców: Zbigniewa Opalińskiego i Ireneusza Zyski pojawili się także liczni radni miejscy, Zarząd Klubu oraz gość specjalny – prezes KGHM Zagłębia Lubin Jerzy Koziński. Obecność szefa Zagłębia nie była przypadkowa – podczas otwarcia stadionu rozegrano mecz towarzyski pomiędzy zespołem MKS „Victorii” Świebodzice a ubiegłorocznym Mistrzem Polski młodej ekstraklasy drużyną KGHM Zagłębie Lubin. Niestety gospodarze ulegli gościom 0:3 (0:1).

  I etap modernizacji stadionu kosztował blisko 4,9 mln złotych. Ale to jeszcze nie koniec prac na Sportowej.

  – Trzeba jeszcze dokończyć i zadaszyć trybuny oraz „dopieścić” płytę główną stadionu, to zadanie jest przewidziane do realizacji w przyszłym roku – dodaje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

  Inwestycja na Sportowej to kolejne zadanie związane z poprawą infrastruktury sportowej w mieście. Można chyba śmiało powiedzieć, że dziś jest ona w Świebodzicach wystarczająca. Do dyspozycji dzieci i młodzieży są już cztery nowe boiska ogólnodostępne: Przy Szkole Podstawowej nr 4, przy SP 3, na Osiedlu Sudeckim oraz Osiedlu Piastowskim., A w piątek, 10 września, oddane zostanie do użytki kolejne – kompleks „Orlik” zlokalizowany przy ul. Rekreacyjnej.

  ***

  Przebudowa Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej w Świebodzicach – I etap realizacji obejmował:

  – rozbiórkę istniejącego budynku socjalnego,

  – budowę boiska treningowego, o wymiarach w liniach autowych 49,62 x 90m o nawierzchni z trawy syntetycznej z drenażem, nawadnianiem i oświetleniem,

  – budowę budynku socjalnego; dane ogólne kubatura 3336m3, powierzchnia użytkowa – 576,99 m2 , budynek służyć będzie sportowcom, i widzom stadionu, składa się z czterech szatni z dwoma umywalniami i wc dla zawodników, wc ogólnodostępnego dla stadionu (mężczyzn, kobiet, niepełnosprawnych, magazynów na sprzęt i urządzenia sportowe i do utrzymania stadionu, portierni w której ulokowano na zmianę kasę biletową, pralni z suszarnią i magazynami odzieży brudnej i czystej, pomieszczenia odnowy biologicznej, pokój dla lekarza i masażysty, pomieszczenia administracyjne, pomieszczenia dla sędziów z zapleczem, sali konferencyjnej z aneksem kuchennym, pomieszczeniem kotłowni gazowej.

  Zaplecze jest tak zaprojektowane by mogło służyć na raz czterem drużynom rozgrywającym mecze lub trenującym po sobie parami.

  – budowę przyłączy wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, gazu,

  – budowę kolektora sanitarnego w ul. Sportowej DN200 PVC długości 157m

  – budowę dojść i chodników i ogrodzenia w otoczeni budynku socjalnego.

  [photospace]

  Poprzedni artykułGłosuj na Zero Procent!
  Następny artykułUdany harcerski start