SMS ostrzeże przed zagrożeniem

  0

  W najbliższym tygodniu do mieszkań i domów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Bystrzycy trafi ulotka zachęcająca do rejestracji w bezpłatnym Samorządowym Informatorze SMS.

  – Zależy nam, by do świdniczan, szczególnie mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie Bystrzycy, na czas docierała informacja o ewentualnych zagrożeniach. Ostatnie powodzie, które dotknęły różne części Polski, w tym Dolny Śląsk, potwierdzają, że w sytuacjach ekstremalnych liczy się przede wszystkim szybka i precyzyjna informacja skierowana do konkretnego mieszkańca i jego rodziny. Sprawny system ostrzeżeń jest kluczowy, gdy chodzi o ocalenie ludzkiego życia i dorobku przed żywiołem. – tłumaczy prezydent Wojciech Murdzek. Stąd ponowna zachęta, by zarejestrować się w systemie.

  W ramach specjalnej sekcji serwisu, adresowanej do mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Bystrzycy, przekazywane będą wiadomości o możliwych zagrożeniach oraz najważniejsze numery do kontaktu w sytuacjach kryzysowych. Ważne, by jak największa część mieszkańców zechciała zalogować się w systemie. Od najbliższego poniedziałku bezpośrednio do domostw położonych przy ulicach m. in. Akacjowej, Bokserskiej, Częstochowskiej, Kliczkowskiej, Kraszowickiej, Lipowej, Mikołaja Kopernika, Nadbrzeżnej, Okrężnej, Równej, Sportowej, Śląskiej, Warszawskiej, Westerplatte, Wodnej, Wrocławskiej dostarczana będzie ulotka informacyjna. By skorzystać z bezpłatnego serwisu o zagrożeniach, świdniczanie muszą jedynie wysłać SMS na nr 661 000 112 o treści Tak.dsw01p.

  * * *

  Samorządowy Informator SMS powstał z myślą o mieszkańcach Świdnicy, którzy chcą wiedzieć więcej. Funkcjonuje od roku. Dzięki  niemu już dziś ponad tysiąc osób na bieżąco otrzymuje zapowiedzi najważniejszych i najciekawszych miejskich imprez sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych, a także wiele innych wiadomości, które mogą być przydatne mieszkańcom. Korzystanie z usługi jest bezpłatne. Jedyny koszt to SMS aktywujący serwis. Przygotowanych jest osiem serwisów informacyjnych, do wyboru –  różne kategorie w zależności od zainteresowania:

  – e-komunikaty dla mieszkańców miasta

  – dla mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie Bystrzycy,

  – miejskie imprezy sportowe i rekreacyjne,

  – miejskie imprezy kulturalne i rozrywkowe,

  – wiadomości dla przedsiębiorców,

  – wiadomości dla organizacji pozarządowych,

  – pasażerowie komunikacji miejskiej,

  – kierowców

  Poprzedni artykułTrutnov zaprasza do siebie
  Następny artykułPromują Kościół Pokoju w Zamościu