Promują Kościół Pokoju w Zamościu

  0

  Wystawa na zamojskim rynku, spektakl teatralny, spotkanie z władzami Zamościa i lokalnymi mediami – tak Świdnica promuje dolnośląskie zabytki UNESCO w Zamościu.

  To drugie po Toruniu z zaplanowanych pięciu przedsięwzięć pokazujących mieszkańcom różnych części Polski dolnośląskie dziedzictwo UNESCO: świdnicki Kościół Pokoju, Kościół Pokoju w Jaworze oraz Halę Stulecia we Wrocławiu.

  – Choć z Zamościa do Świdnicy jest ponad 550 km, to liczymy, że po naszej prezentacji część mieszkańców odwiedzi Dolny Śląsk, w tym Świdnicę. Nasz region naprawdę ma się czym pochwalić. – przekonuje zastępca prezydenta Waldemar Skórski, który wraz z pastorem Waldemarem Pytlem osobiście zaprezentują walory architektoniczne i kulturalne obiektów.

  Podobnie jak w Toruniu Dni Dolnego Śląska rozpoczyna konferencja prasowa w Urzędzie Miasta w Zamościu, podczas której zaprezentowany zostanie projekt Dolnośląskiego Szlaku UNESCO. Otwarta zostanie również wystawa „Zabytki UNESCO na Dolnym Śląsku”, którą przez kolejne trzy tygodnie będą mogli oglądać na rynku mieszkańcy miasta oraz turyści.

  – Wizyta w Zamościu to kolejne wyzwanie organizacyjne. Jak na razie zdajemy egzamin sprawnościowy. – żartuje ks. Waldemar Pytel i dodaje: Na sobotni wieczór zaplanowaliśmy pokaz filmu „Tajemnica pastora”, a zaraz potem spektakl „Mądry tak nie podróżuje…” w wykonaniu aktorów Starego Teatru.

  Projekt przewiduje jeszcze zorganizowanie wydarzeń kulturalnych w Krakowie i Wieliczce, które to będą prezentacją trzech dolnośląskich zabytków z Listy Światowego Dziedzictwa. Zakończenie projektu natomiast, zaplanowane na grudzień 2010 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu, będzie jednocześnie podsumowaniem całej akcji.

  Dolnośląski Szlak UNESCO to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze na jego realizację pozyskało miasto Świdnica. Wykonawcą projektu jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy. Całkowita wartość projektu to 210 tys. zł. Ponad 136,6 tys. zł to wartość dofinansowania, a ponad 73,5 tys. zł przeznaczy miasto Świdnica.


  Poprzedni artykułSMS ostrzeże przed zagrożeniem
  Następny artykułW Świdnicy drogi za drogie