Trutnov zaprasza do siebie

  0

  Przed nami jeden z ostatnich ciepłych weekendów września, chcielibyśmy zaproponować wszystkim wycieczkę do Trutnowa. W oddalonym o ponad 70 kilometrów od Świdnicy Trutnowie odbędzie się wielki jubileusz. Trutnov świętuje swoje 750 lecie istnienia.

  Już w sobotę od godziny 10:00 na Placu Karkonosza w czeskim Trutnovie odbywać się będą pokazy walk rycerskich, wystąpią także komedianci i kuglarze. Między murami miejskimi odbywać się będą ćwiczenia muszkieterów i halabardników. Magiczne sztuczki pokażą nam miejscowi magowie. Nie zabraknie również czeskiego piwa, podawanego w historycznych tawernach.

  Oficjalne rozpoczęcie święta miasta zaplanowane jest na godzinę 13:00, wtedy bowiem odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami Trutnova. Uroczystości potrwają do godziny 22:00

  ***

  Trutnov (Czechy) – Miasto położone w Karkonoszach, liczy 32.000 mieszkańców. Pierwsze zapiski na temat miasta pochodzą z 1260 roku, kiedy powstała słowiańska osada Upa, przemianowana później na Nowy Trutnov. Prawa miejskie Trutnov otrzymał w 1360 roku. W mieście jest wiele zabytków, m.in. 11 – metrowy pomnik Najświętszej Trójcy powstały w 1704 roku, barokowy kościół Nar oraz urokliwy Rynek.

  Poprzedni artykułKandydat z PIS-u już znany, jest nim…
  Następny artykułSMS ostrzeże przed zagrożeniem