Rower to jest fajna rzecz [FOTO]

  0

  Dwu lub trzykołowe, górale albo wyścigówki, damki i rowerki dziecięce – jednym słowem jednoślady opanowały dziś, w środę 22 września, świebodzicki Rynek. Spora część mieszkańców Świebodzic w dniu bez samochodu przesiadła się na rowery – i bardzo dobrze, bo dzięki temu  Happening Rowerowy udał się na szóstkę.

  Punktualnie o godz. 11. spod ratusza wyruszył rowerowy, barwny peleton. Wszyscy uczestnicy przejazdu zostali wyposażeni przez organizatora czyli Urząd Miejski, w kamizelki odblaskowe. Pilotowani przez policję przejechali ulicami miasta, spowalniając ruch kołowy i przypominając wszystkim kierowcom, że na dwóch kółkach też można wygodnie przemieszczać się po mieście.

  Meta była oczywiście także pod ratuszem, gdzie oficjalnie przywitał wszystkich uczestników zastępca burmistrza miasta, Zbigniew Opaliński. Wiceburmistrz obowiązkowo stawił się do pracy na rowerze, zresztą na dwóch kółkach przybyli także i niektórzy radni – jak np. przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Rady Miejskiej Zdzisław Pantal czy szef Miejskiego Ośrodka Zdrowia Adrian Szewczyk.

  – Życzę wam dobrej zabawy i zachęcam, żeby jak najczęściej jeździć na rowerze – bo to zdrowo a przy okazji ogromna frajda – powiedział wiceburmistrz Opaliński podczas rozpoczęcia Happeningu.

  Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji sprawiły, że mieszkańcy miasta bawili się wyśmienicie. Happening w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zorganizował Urząd Miejski w Świebodzicach.

  [photospace]

  Poprzedni artykułBędzie mała obwodnica Świdnicy – ruszył przetarg
  Następny artykułDostaniesz SMS-a od policji