Będzie mała obwodnica Świdnicy – ruszył przetarg

  0

  Dzisiaj, 22 września Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa dolnośląskiego na specjalnej konferencji prasowej poinformował dziennikarzy o rozpoczęciu procedury przetargowej dotyczącej małej obwodnicy Świdnicy. Szczygieł z dziennikarzami spotkał się w miejscu, gdzie kończyć się będzie mała obwodnica.

  – Wczoraj został ogłoszony dwuetapowy przetarg na budowę małej obwodnicy Świdnicy. – mówił podczas konferencji Zbigniew Szczygieł, członek Zarządu województwa.   – W październiku ma zostać wydane pozwolenie na budowę drogi, także w październiku ma zostać podpisany wniosek o finansowanie w 50% wartości projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego. – dodał Szczygieł.

  Choć do pierwszego przejazdu małą obwodnicą daleka droga, to już teraz marszałek zapowiedział, że w znacznym stopniu odciąży ona tereny zamieszkane przez ludzi. Docelowo mała obwodnica połączy węzeł komunikacyjny “Słotwina” (droga krajowa nr 35) znajdujący się w ciągu projektowanej obwodnicy Świdnicy z drogą wojewódzką nr 382 prowadzącą w kierunku Strzegomia. Szczygieł zapowiedział, że mała obwodnica będzie drogą dwujezdniową o wysokiej klasie. W ramach zadania na odcinku przewidywana jest budowa kilku skrzyżowań w tym ronda na styku z obwodnicą Świdnicy. Termin realizacji budowy od momentu podpisania umowy  z wykonawcą to 2 lata.

  Najprawdopodobniej jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wykonawca może zostać wyłoniony na wiosnę 2011 roku.

  [photospace]

  Poprzedni artykułWęzeł gordyjski na 8 Maja
  Następny artykułRower to jest fajna rzecz [FOTO]