Węzeł gordyjski na 8 Maja

  0

  Od niedawna na ulicy 8 Maja przed Szkoła Muzyczną nie wolno parkować na chodniku. Ta zmiana zdaniem radnego Krzysztofa Lewandowskiego doprowadza codziennie po południu do kompletnej blokady przejazdu. Wiceprzewodniczący RM napisał w tej sprawie interpelacje, wnioskując o zmiany.

  – To rzeczywiście problem, który od dawna staramy się wspólnie z policją i starostwem rozwiązać – mówi Maciej Gleba, szef komunikacji w Urzędzie Miejskim. – Wydawało się, że wprowadzenie zakazu parkowania tuż przy wejściu do szkoły poprawi bezpieczeństwo uczniów. Zwłaszcza, że obok są dwa parkingi – jeden przy ulicy Spółdzielczej, drugi przy Wojska Polskiego – i dla wszystkich odbierających dzieci z zajęć powinno wystarczyć miejsca. Zdaniem Lewandowskiego tak nie jest. „Po zmianie parkowanie tylko na jezdni z jednoczesnym parkowaniem po drugiej stronie jezdni i dwu kierunkowym przepływie samochodów całkowicie blokuje ruch samochodów na ul. 8-Maja. Kierowcy widząc tą oczywistą sprzeczność dalej parkują na części chodnika, co spotyka się z natychmiastową interwencją Straży Miejskiej i naliczaniem mandatów.

  Do Państwowej Szkoły Muzycznej, która mieści się przy tej ulicy uczęszcza ponad 200 uczniów, głównie z odległych dzielnic miasta i podświdnickich wsi, co wymusza ciągły ruch samochodów we wszystkich godzinach popołudniowych. Brak miejsca na przyległym płatnym parkingu zmusza rodziców do postoju i parkowania przy ul. 8-Maja.” – czytamy w oświadczeniu (pisownia oryginalna). Radny proponuje, by sprawą zajęła się Komisja Bezpieczeństwa i rozważyła możliwość przywrócenia prawa do parkowania na chodniku i wprowadzenia na tej ulicy ruchu jednokierunkowego. – To ostatnie nie wchodzi w rachubę, bo na parking przy Spółdzielczej wjeżdżają autobusy. Innego dogodnego miejsca w centrum nie ma. – odpowiada Maciej Gleba i dodaje, że duże pojazdy z żadnej innej strony do parkingu nie dojadą, bo jest zbyt wąsko. Zapewnia jednak, że rozwiązania na 8 Maja zostaną jeszcze raz przedyskutowane właśnie przez Komisje Bezpieczeństwa.

  [photospace]

  Poprzedni artykułTy też możesz uratować komuś życie
  Następny artykułBędzie mała obwodnica Świdnicy – ruszył przetarg