Dostaniesz SMS-a od policji

  0

  1117 osób – tylu świebodziczan zarejestrowało się w Samorządowym Systemie SMS. Na swoje telefony komórkowe otrzymują ważne informacje, dotyczące tego, co dzieje się w mieście. Są to zarówno ostrzeżenia przed zwiększonymi opadami deszczu czy wyłączeniami prądu, jak i zaproszenia na ciekawe imprezy. – System jest bardzo przydatny, będziemy go rozbudowywać – powiedział burmistrz Bogdan Kożuchowicz na dzisiejszej konferencji, podsumowującej prawie rok działania systemu w Świebodzicach.

  W konferencji wziął udział także prezes SISMS Leszek Kaczuba oraz komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach Andrzej Dobies. Obecność szefa policji była nieprzypadkowa – świebodziccy mundurowi także wchodzą do systemu szybkiego powiadamiania społeczeństwa.

  – Dzięki tak dużej liczbie zarejestrowanych mieszkańców docieramy z szybką informacją chociażby o zagrożeniach związanych z podnoszącą się rzeką Pełcznicą – mówił burmistrz Kożuchowicz. – To jeden z istotniejszych elementów znaczenia systemu – wzrost poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

  O tym aspekcie działania SISMS mówił także prezes Leszek Kaczurba. – Włączenie policji do systemu to precyzyjna i szybka informacja do społeczeństwa, związana np. z poszukiwaniem osób zaginionych. Dzięki naszemu systemowi na terenie Dolnego Śląska odnaleziono czworo dzieci. Rozesłanie komunikatów do społeczeństwa spowodowało, że dzieci znalazły się w bardzo krótkim czasie. Podobnie było w gminach, które dotknęła w tym roku powódź – ludzie otrzymali ostrzeżenia, wiele osób zdołało ochronić swój dobytek, ewakuować się, czy ostrzec bliskich. To jest największa zaleta systemu: ważna informacja dociera do nas bez względu na to, gdzie jesteśmy. Wystarczy, że mamy telefon komórkowy i jesteśmy zarejestrowani.

  Prezes Leszek Kaszuba podkreślał, że Świebodzice są liderem wśród samorządów użytkujących SISMS – a warto dodać, że już 30 % gmin na Dolnym Śląsku jest w systemie. Wraz z burmistrzem Kożuchowiczem zachęcał do rejestracji jak największej liczby użytkowników.

  Korzystanie z systemu jest dla każdego logującego się bezpłatne. Jedyny koszt, jaki ponosimy, to wysłanie pierwszego, rejestrującego nas w systemie SMS-a. Zapłacimy za to według stawki operatora sieci. Wszystkie informacje tekstowe, przychodzące na komórkę, będą bezpłatne.

  Policja jest bardzo zainteresowana włączeniem do systemu. – Taka błyskawiczna informacja, chociażby o napadzie na ulicy, może spowodować szybkie ujęcie sprawcy, a to dla nas główny cel działania – podkreślał komendant Dobies. – Nie ukrywam, że ten system da nam większe możliwości kontaktowania się ze społecznością lokalną.

  Liczba użytkowników systemu w Świebodzicach przekroczyła tysiąc osób, a tak jak zapowiadaliśmy, dla tysięcznego użytkownika burmistrz miasta oraz szef SISMS ufundowali nagrodę-niespodziankę. Jest to odtwarzacz MP4 oraz zestaw turystyczny. Otrzyma go 15-letnia Magda, która okazała się szczęśliwą użytkowniczką z numerem tysiąc. Magda nie mogła być dziś na spotkaniu, odbierze upominki w najbliższych dniach,

  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy mieszkańców do rejestracji w systemie. Wystarczy wysłać SMS o treści Tak.dsw02 na numer 661 000 112.

  Za SMS-a rejestracyjnego zapłacimy jednorazowo, według taryfy naszego operatora. Potem każdy użytkownik będzie otrzymywał na swój telefon bezpłatne informacje dotyczące ważnych spraw związanych z miastem. Przygotowano 3 serwisy informacyjne:

  * e-komunikaty dla mieszkańców – tak.dsw02

  * informacja o zagrożeniu dla mieszkańców Cierni i Pełcznicy – tak.dsw02iz

  * sport, kultura, promocja – tak.dsw02sp

  [photospace]

  Poprzedni artykułRower to jest fajna rzecz [FOTO]
  Następny artykułBystrzyca Górna piękna jest