Bystrzyca Górna piękna jest

  0

  Ponad 50 osobowa delegacja z wsi Bystrzycy Górnej gościła w Jaszkowej Górnej, na uroczystej gali wręczenia nagród w tegorocznym Konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2010″. Jury tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” przyznało miejscowości Bystrzyca Górnej III miejsce. Wśród wyróżnionych w kategorii „Najpiękniejsza Zagroda” znalazło się gospodarstwo Piotra Gancarczyka z Witoszowa Dolnego.

  W konkursie udział wzięło 46 miejscowości z 31 gmin. Gminę Świdnica reprezentowały: Bystrzyca Górna (w kat. Najpiękniejsza Wieś), Grodziszcze (w kat. Najlepszy start w Odnowie Wsi) , Pogorzała (w kat. Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi) oraz Witoszów Dolny (w kat. Najpiękniejsza Zagroda).

  Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska” realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich to jeden z elementów wsparcia przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa  Dolnośląskiego dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych  i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

  To z pewnością ogromny sukces Bystrzycy Górnej, w której od kilkunastu lat działają organizacje społeczne, które aktywnie promują nie tylko swoją miejscowość ale i gminę. Ich wieloletni trud został nagrodzony – mówiła wójt gminy. To co jest najpiękniejsze i najsmaczniejsze w samej Bystrzycy Górnej przybyli goście do Jaszkowej mogli zobaczyć podziwiając występ Zespołu Pieśni i Tańca „Bystrzyca” i odwiedzając m.in. stoisko promocyjne sołectwa, smakując wiele wybornych potraw.

  Wszyscy laureaci, zgodnie z regulaminem konkursu, otrzymali z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Stanisława Longawy cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki. Dodatkowo laureaci pierwszych miejsc w kategoriach „Najpiękniejsza Wieś” oraz „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” i „Najlepszy start w Odnowie Wsi” otrzymają kompleksowe opracowanie inwentaryzacji zasobów kultury materialnej, wykonane przez Uniwersytet Wrocławski, oraz opracowanie inwentaryzacji przestrzeni  wiejskiej wykonane przez Uniwersytet Przyrodniczy.

  Poprzedni artykułDostaniesz SMS-a od policji
  Następny artykułWspólnota Samorządowa już zarejestrowana