Młodzieżowa Rada po wyborach

  0

  Wybory prezydium oraz ustalenie planu działania, to efekty pierwszej, inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej. Młodzi radni – 33 osoby – zajęli miejsca w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego, które podczas sesji zajmują ich starsi koledzy z Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

  – Dzisiejsze spotkanie jest dla nas bardzo ważne, zaczynamy oficjalnie istnieć. Za chwilę wybierzemy władze, uchwalimy statut. I choć działamy krótko, to zdążyliśmy się już poznać i zaplanować pracę na najbliższy czas. Będziemy chcieli m. in. powołać świdnickiego rzecznika praw ucznia, włączyć się w wolontariat, pomóc młodszym w nauce – wyliczał w czwartek, 23 września Rafał Sikora, prezes MRZŚ.

  Działania młodzieży od początku wspierają władze miasta i powiatu.

  Prezydent Wojciech Murdzek: – Chcemy, by w Świdnicy i w naszym powiecie było miejsce dla każdego. By się tak stało, potrzeba wspólnej pracy, również tej międzypokoleniowej. Tylko na pozór dorośli i młodzież mówią innym językiem. W gruncie rzeczy chcemy tego samego – być szczęśliwymi, spędzać sensownie czas, otaczać się pięknymi i dobrymi rzeczami. Są tematy, w których wasz głos i wasze pomysły są niezastąpione. Przykładem może być świdnicki skate park, który stworzyli wspólnie dorośli i młodzi. Bardzo się cieszę z waszego zaangażowania w sprawy samorządu. Życzę każdemu z was satysfakcji z działania w Młodzieżowej Radzie Ziemi Świdnickiej i wielu dobrych rezultatów.

  Wicestarosta Ryszard Wawryniewicz: – Możliwość takiego spotkania jak dziś i swobodnej rozmowy, zawdzięczamy „Solidarności”. Bardzo bym chciał i tego wam życzę, byście nie ulegali wpływom, nie byli zależni od rady miejskiej, rady powiatu, prezydenta czy starosty. Byście mogli swobodnie wyrażać swoje zdanie, wypowiadać się o problemach waszych szkół i środowisk.

  W pierwszej części czwartkowych obrad wzięli również udział przedstawiciele Parlamentu Młodzieży Wrocławia oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Michał Ossowski i Rady Powiatu, Tadeusz Zawadzki.

  ***

  Władze Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej:

  • Rafał Sikora, prezes (Zespół Szkół Ekonomicznych),
  • Michał Szewczyk (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr III),
  • Aleksander Stefanienko (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr III),
  • Krzysztof Wilk (Zespół Szkół Ogólnokształcących),
  • Agnieszka Zerka (I Liceum Ogólnokształcące).

  Komisja Rewizyjna:

  • Mariusz Hohol (Zespół Szkół nr 3),
  • Mateusz Maruszewski (Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych),
  • Daria Meljon (I Liceum Ogólnokształcące).

  [photospace]

  Poprzedni artykułŻąda 3 milionów za niewysłany kupon
  Następny artykułJak wypić krew nie robiąc dziurki