35-lecie Ośrodka Sportu i Rekreacji

  0

  Choć rocznica nie całkiem okrągła, to warto ją świętować. – To dobry wiek – żartował podczas uroczystości jubileuszu 35-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach jego dyrektor Janusz Zieliński.

  Uroczystość w gronie pracowników jednostki oraz zaproszonych gości odbyła się w piątek, 10 września, na terenach kompleksu przy ul. Rekreacyjnej. W sąsiedztwie gotowego już, kolejnego obiektu, którym OSiR będzie administrował – czyli zespołu boisk „Orlik”. Wśród osób zaproszonych znaleźli się: poseł na Sejm Anna Zalewska, burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz, zastępcy Zbigniew Opaliński i Ireneusz Zyska, sekretarz urzędu Anna Żygadło, zastępca skarbnika miasta Jadwiga Kosowska, naczelnicy wydziałów, dyrektorzy placówek i instytucji miejskich, radni, komendanci Komisariatu Policji oraz PSP w Świebodzicach.

  Wszyscy pracownicy OsiRu- oczywiście w ramach możliwości i pełnionych obowiązków, stawili się także na tej uroczystości, aby odebrać gratyfikacje finansowe, przygotowane i wręczone osobiście przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza. Była to wyjątkowa miła część uroczystości.

  – O imprezach, które organizujecie, słychać w całym mieście ale i nie tylko – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Takie wydarzenia jak koncert Chóru Aleksandrowa, występ Bieriozki czy koncert zespołu Myslovitz promowały Świebodzice w całym regionie.

  Później dyrektor Zieliński wręczył podziękowania w postaci dyplomu oraz pamiątkowego medalu wszystkim tym, którzy współpracują z OSiR-em i wspierają go w jego działaniach, organizacji imprez, itp. Te sympatyczne wyróżnienia powędrowały w ręce m. in. burmistrzów miasta, poseł Zalewskiej, Marzeny Korony-Kruk, szefowej Wydziału Promocji UM, do komendanta świebodzickiej policji Andrzeja Dobiesa czy szefa strażaków Piotra Sułka.

  Po tej części uroczystości na scenę wjechał wspaniały tort w kształcie boiska, którym zostali poczęstowani wszyscy obecni. Goście wznieśli także toast za „jubilata” symboliczną lampką szampana.

  A po tym przyszedł czas na niespodzianki, przygotowane przez OsiR dla gości. Był to pokaz siły mięśni przygotowany przez Mateusza Brzuchacza, świebodzickiego kulturystę, który miał za zadanie zmierzyć się z „siłaczkami” z OsiR-u. Oczywiście – panie były lepsze. Następnie zaprezentowali się młodzi podopieczni Mariusza Cieślińskiego, Mistrza Świata w boksie tajskim, a finałowym punktem atrakcji był mecz piłki nożnej pań: drużyna Urzędu Miejskiego kontra drużyna OsiR. Wygrały gospodynie 6:1. Ale przecież w dniu swojego święta nie mogły przegrać.

  ***

  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach powstał 1 września 1975 roku uchwałą Rady Miejskiej. Na początku nie miał czym administrować, pierwszym obiektem, który powstał, był kompleks przy ul. Rekreacyjnej, w którego skład wchodził basen odkryty, kręgielnia oraz lodowisko (niestety, nie ma go już od wielu lat). Stopniowo powstawały kolejne obiekty: boisko i sala sportowa do piłki ręcznej przy ul. Żwirki i Wigury (także już nieistniejące), stadion na ul. Sportowej (gruntownie zmodernizowany w ostatnich dwóch latach). Następne były hala sportowo-widowiskowa oraz Wodne Centrum Rekreacji. Dziś w zarządzie OsiR-u, oprócz wymienionych obiektów, są także 3 nowe boiska: na Osiedlu Piastowskim, na Osiedlu Sudeckim oraz świeżo wybudowany „Orlik”, a także istniejące już boisko w Cierniach. W OsiR-rze pracuje 36 osób.

  [photospace]

  Poprzedni artykułHonorowi na pielgrzymce w Licheniu
  Następny artykułKolejny sukces MotoŚwidnica Rally Team