Honorowi na pielgrzymce w Licheniu

    0

    W sobotę 11 września Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi “Kropla Życia” po raz pierwszy uczestniczył w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi do Lichenia. Reprezentowała nas 10 osobowa delegacja dawców krwi – m.in.: przedstawiciele zarządu klubu, młodzież w skład, której wchodziły maturzystki z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych oraz pozostali dawcy z Parafii Katedralnej w Świdnicy i Parafii z Kamieńca Ząbkowickiego. Pielgrzymkę rozpoczęła się Drogą Krzyżową w Lasku Gromblińskim.  Następnie pielgrzymi udali się do Bazyliki Licheńskiej gdzie mszy świętej w intencji krwiodawców przewodniczył Krajowy Duszpasterz HDK.

    – W tym miejscu chciałem złożyć serdeczne podziękowania wszystkim krwiodawcom z terenu naszej diecezji. Dziękuje także Rafałowi Klemczakowi za wykonanie bannera, dzięki któremu byliśmy widzialni. – mówi ks. Paweł Pleśnierowicz, diecezjalny duszpasterz Honorowych Dawców Krwi i założyciel klubu HDK „Kropla Życia” w Świdnicy.

    Następna zbiórka krwi odbędzie się 22 września 2010 roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych – więcej informacji na ten temat już niebawem.

    [photospace]