Wypięknieje Franciszkańska

  5

  Po zmianach na  placu Jana Pawła II i ulicy Łukowej przychodzi czas na ulicę Franciszkańską. Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się pierwsze prace na skwerze, który całkowicie zmieni swoje oblicze. Na środku ma stanąć wielka torebka a pod nią znajdować się będzie Skrzynia Pamięci Świdniczan.

  – Skwer przy ul. Franciszkańskiej sąsiaduje ze świdnickim Rynkiem, dlatego chcemy znacząco poprawić jego estetykę. Prace zakładają nowe zagospodarowanie placu, w którego sąsiedztwie znajdują się bloki mieszkalne i biblioteka. – mówi Stefan Augustyn, rzecznik świdnickiego magistratu. Na placu pojawi się nowa nawierzchnia kamienna i nowa efektowna zieleń. W centralnym miejscu przewidziano miejsce na Skrzynię Pamięci Świdniczan. To akcja, którą prowadzi redakcja „Wiadomości Świdnickich”. Ma na celu wspólne zebranie dziedzictwa dla przyszłych pokoleń.

  – W październiku będziemy mieć dokumentację techniczną, która określi również ostateczny koszt prac. Wykonawcę chcemy wybrać jeszcze w tym roku i jeśli aura pozwoli rozpocząć prace również w 2010 r. Tak, by w maju odmieniony skwer był gotowy. – informuje Augustyn.

  Wszystko oczywiście zależy od powodzenia przeprowadzenia procedur. Zadanie to ma być sfinansowane ze środków na rewaloryzację przestrzeni publicznych kwartałów starego miasta.

  Wizualizacje A-K STUDIO

  [photospace]

  Poprzedni artykułWieża z tarczami
  Następny artykułWięcej pieniędzy w budżecie