Kradzież na wieży

  1

  Rusztowania, oplatające jedną ze ścian remontowanego właśnie ratusza, skusiły złodziei i poszukiwaczy złomu. W nocy z 3 na 4 sierpnia nieznani sprawcy wspięli się po konstrukcji na wieżę i ukradli z niej zamontowane już, miedziane odgromniki. Zniknęło 30 metrów cennego drutu. Wartość wstępnie oszacowano na 2700 zł. Wandale wyrwali zamontowane odgromniki z muru, uszkadzając dopiero co odremontowaną elewację.

  Budynek ratusza jest w trakcie remontu, a większość prac toczy się obecnie właśnie w obrębie wieży. Złodzieje musieli wspiąć się naprawdę wysoko, żeby ukraść miedziane elementy.

  O kradzieży natychmiast poinformowano Policję, która wraz ze Strażą Miejską sprawdza okoliczne skupy złomu.

  – Przekazaliśmy także funkcjonariuszom nagranie z monitoringu miejskiego, ale rzecz działa się w nocy, jakość obrazu nie jest dobra tym bardziej, że na czas remontu została zdemontowana iluminacja magistratu – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz, burmistrz miasta. – To przykre, że dla niektórych ratusz, który przecież ma zdobić miasto i cieszyć mieszkańców, jest po prostu kolejnym budynkiem, który można ograbić.

  W tej sytuacji wstrzymano montaż tarcz zegarowych, które są już po renowacji. Cyfry i wskazówki wielkiego zegara też wykonane są z miedzi. Poza tym wszystkie obróbki blacharskie także mogą stać się obiektem zainteresowania złodziei.

  Trwają czynności policyjne, mamy nadzieję, że sprawcy tej kradzieży zostaną złapani i ukarani.

  Poprzedni artykułGranitowe cudeńka
  Następny artykułHupało i Fiołek w Rajdzie Rzeszowskim