Dary od mieszkańców jadą do Bogatyni

  0

  Kilka godzin wystarczyło, by samochód dostawczy wypełnił się darami dla powodzian z Bogatyni. Mieszkańcy Świdnicy powiadomieni zostali specjalnymi SMS-ami, w akcję informacyjną włączyły się również świdnickie media.

  – Mieszkańcy Świdnicy jak zwykle pokazali swoją hojność. Do urzędu przychodzili świdniczanie, którzy dzielili się swoimi zakupami. Duża liczba osób dzwoniła i pytała, co jest potrzebne, jak można pomóc i przyłączali się do akcji. Na nasz apel odpowiedzieli również przedsiębiorcy. To wszystko sprawiło, że dziś mogła wyjechać ponad tona darów dla powodzian – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Transport zapewnił Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. Samochód dostawczy wypełniony został chlebami podarowanymi przez świdnickich piekarzy, wodą mineralną, suchą żywnością ufundowaną przez właścicieli świdnickich sklepów. Dary rzeczowe przekazali również świdniccy harcerze i Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast, sprzęt potrzebny w pracach porządkowych Leroy Merlin, a pastę do zębów świdnicka fabryka Colgate.

  Zbiórkę pieniędzy przeprowadzili również sami urzędnicy świdnickiego magistratu. Podczas kwesty  wśród pracowników UM udało się zebrać ponad 950 zł. Za fundusze te zakupiona została żywność.Transport z darami jeszcze dziś dotrze do Bogatyni.

  [photospace]

  Poprzedni artykułZbiórka darów dla Bogatyni
  Następny artykułHupało i Fiołek na pierwszym miejscu