Zbiórka darów dla Bogatyni

  0

  Cały Dolny Śląsk włącza się w pomoc dla zrujnowanej po sobotniej ulewie Bogatyni. Ludzie potrzebują wszystkiego – wody, żywności, ubrań, środków czystości.

  Takie dary mogą przekazać także mieszkańcy Świdnicy. Codziennie od 8.00 do 16.00 będą przyjmowane w siedzibie Caritas przy ulicy Westerplatte (koło kościoła pw. Św. Krzyża). Specjalne dyżury uruchamia także biuro poselskie Anny Zalewskiej. Dary przy ulicy Długiej będą przyjmowane codziennie od 10.00 do 17.00. Na razie jeszcze nie wiadomo, jak zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym. Dojazd do Bogatyni jest praktycznie niemożliwy. Prawdopodobnie trafią do zniszczonego miasta za pośrednictwem wojska lub straży pożarnej.

  Także miasto Świdnica włączyło się w pomoc dla Bogatyni. W poniedziałek, do godz. 14.00 przyjmowane są dary, które jeszcze dziś zostaną wysłane transportem do zniszczonej przez powódź Bogatyni. – Mieszkańcy Bogatyni najbardziej potrzebują tzw. suchej żywności, wody i środków czystości. Samochód dostawczy Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej chcemy wypełnić darami. Liczymy również na pomoc, jak zawsze hojnych, świdniczan. Koordynujemy także zbiórkę darów od świdnickich firm – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy

  Jak możesz pomóc?

  Mieszkańcy Bogatyni najbardziej potrzebują wody, suchej żywności, środków czystości.

  Gdzie można przekazać dary?

  W poniedziałek, 9 sierpnia do godz. 14.00.

  ·    Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, pok. 27,

  ·    Informacja Turystyczna, ul. Wewnętrzna 2 (Rynek).

  Informacje o akcji pomocy oraz zgłaszanie większych darów do godz. 15.30 tel. (74) 8562-839.

  [photospace]

  Poprzedni artykułZabawa w rocznicę
  Następny artykułDary od mieszkańców jadą do Bogatyni