Hupało i Fiołek na pierwszym miejscu

  0

  Świdnicka załoga MotoŚwidnica Rally Team Tomasz Hupało i Rafał Fiołek zdobyła 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski  rozgrywanego podczas Rajdu Rzeszowskiego. Tegoroczny Rajd Rzeszowski (RPP) składał się z sześciu odcinków specjalnych, które przebiegały na krętych i technicznych asfaltowych trasach Podkarpacia.

  – Rajd był trudny technicznie, wąskie kręte odcinki specjalne, na których trzeba było bardzo uważać aby nie wypaść z drogi. Duża konkurencja od samego początku. Cieszymy się ze zwycięstwa oraz z tego że jest to najwyższa nasza dotychczas lokata w klasyfikacji generalnej. Wzbogaciliśmy swoje punkty w grupie N i klasie N3, umocniliśmy się na 2 pozycji, jednocześnie odrabiając stratę punktową do prowadzącego w tej klasie Mateusza Tutaja. Teraz będzie okres przygotowań do rajdu karkonoskiego który odbędzie się już za 3 tygodnie. – powiedział na mecie Rafał Fiołek, pilot rajdowy.

  – Jestem bardzo zadowolony z dojazdu na pierwszej pozycji drugi raz z rzędu – mówi Tomasz Hupało, kierowca. Mieliśmy ciężki początek szczególnie po drugim odcinku kiedy to w trakcie rajdu musieliśmy udzielać pierwszej pomocy załodze przed nami, która miała wypadek. Ciężko po takiej przygodzie ponownie skoncentrować się na 100%. Oczywiście nie obyło się bez dodatkowych przygód, na ostatnim odcinku przestał działać intercom, co uniemożliwiło pilotowi sprawne przekazywanie informacji. Na szczęście w tym dniu nic nie było w stanie nam przeszkodzić na tyle, aby móc się cieszyć ze zwycięstwa w tegorocznym rajdzie rzeszowskim w klasie N3. Dziękujemy partnerom za wsparcie finansowe oraz mechanikowi za przygotowanie auta. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd.

  Zdjęcia Łukasz Kufner

  Poprzedni artykułDary od mieszkańców jadą do Bogatyni
  Następny artykułPiS ma kandydata na prezydenta Świdnicy