W Świdnicy będzie Liceum z klasą sportową

  0

  Od września będzie można kształcić się w klasie sportowej na kierunku piłka siatkowa dziewcząt. To nowa propozycja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Szkoła, widząc jak duże zainteresowanie jest wśród młodzieży tym kierunkiem, postanowiła wprowadzić go do swojej oferty.

  Klasa ruszy już w tym roku szkolnym 2010/2011. Jej uruchomienie wiąże się z wprowadzeniem dodatkowych 7 godzin wychowania fizycznego w oddziale tygodniowo. W przypadku Liceum Ogólnokształcącego, które specjalnie dla klasy sportowej uruchomiono przy świdnickim “ekonomiku”, liczba godzin wychowania fizycznego wyniesie w sumie 10. Przy zwykłej klasie, nie mającej profilu sportowego, liczba godzin w-f wynosi 3 na tydzień. Dodatkowo w klasie sportowej nowego liceum młodzież uzyska poszerzoną wiedzę z języka angielskiego, geografii i biologii. Te trzy kierunki, oprócz zajęć sportowych, będą miały charakter rozszerzony.

  Pomysłowi uruchomienia klasy sportowej towarzyszyły starania dyrektora placówki dotyczące budowy hali sportowej przy szkole.

  – Od dłuższego już czasu starałem się o pozyskanie funduszy na przygotowanie najpierw projektu nowej hali sportowej a teraz na samą jej budowę. Nie jest to tanie przedsięwzięcie, ale nasza szkoła nie posiada sali gimnastycznej a uruchomienie nowej klasy sportowej wręcz wymusza na nas konieczność zapewnienia młodzieży zaplecza technicznego. Cieszę się, że Zarząd Powiatu zabezpieczył w budżecie środki na budowę nowej hali, która według planów ma stanąć już w przyszłym roku. – mówi Krzysztof Osiak, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

  Na budowę hali sportowej przy ZSE w Świdnicy Zarząd Powiatu zabezpieczył w budżecie 3 mln 800 tys. zł. W tym momencie trwają procedury przetargowe. Hala powstanie przy budynku B kompleksu szkolnego znajdującego się przy ul. Pionierów. Wprawdzie będzie ona niepełnowymiarowa, gdyż tylko taka może być wykonana na tym terenie, ale będzie nowoczesna i będzie posiadała niezbędne zaplecze techniczne. Według planów hala stanie w czerwcu przyszłego roku.

  Poprzedni artykułMiasto dzieci po raz trzeci
  Następny artykułZakon Białej Róży strzelał najlepiej [FOTO]