Miasto dzieci po raz trzeci

  0

  Dzieci wcielą się w dorosłych, będą strażakami, policjantami, lekarzami, krawcami, taksówkarzami. Poznają jak wygląda praca w biurze meldunkowym, szpitalu, restauracji.  W Jaworzynie Śląskiej już po raz trzeci startuje projekt Miasto dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem tego wyjątkowego miasta jest Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

  Przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia dzieci przygotują się do uczestnictwa w przyszłym życiu publicznym. Poznają najważniejsze zasady funkcjonowania społeczeństwa, jednocześnie przy tym będą się świetnie bawić. Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które ze starej, nieczynnej parowozowni uczyni placówkę naukową i oświatową, podczas pierwszych dwóch tygodni sierpnia będzie otwarte dla wszystkich dzieci za darmo.

  – W wagonach towarowych, w drewnianych domkach oraz w zabudowaniach Muzeum pod nadzorem dorosłych – pracowników różnych instytucji i firm oraz studentów kierunków pedagogicznych dzieci będą  się uczyć wykonywania  – podstawowych zawodów takich jak policjant, strażak, lekarz, krawiec, mechanik, dziennikarz, ekspedientka, taksówkarz, pracownik biura meldunkowego. Dodatkowo dzieci poznają jak wygląda praca na wielu stanowiskach pracy. – informują pracownicy Muzeum

  Codziennie od godziny 10.00 po otrzymaniu dowodu osobistego a następnie karty pracy dzieci pod opieką wolontariuszy przystąpią do pracy w wybranym przez siebie zawodzie. W Mieście Dzieci będzie obowiązywał dwuzmianowy system pracy. Na terenie Muzeum będzie funkcjonować specjalna waluta, za którą będziecie mogły zakupić produkty. Ponadto w trakcie każdego dnia młodzi pracownicy będą dostawać ciepły posiłek Podczas przerw będą organizowane  atrakcje kulturalne, zapraszani ciekawi ludzie – przedstawiciele różnych zawodów. W Mieście Dzieci wybiorą też swoich przedstawicieli do Rady Miasta i burmistrza.

  Każdy dzień to nowe wrażenia, doznania, przygody oraz wiedza o codziennym życiu. Zapraszamy już od 2 sierpnia do Muzeum w Jaworzynie Śląskiej.

  [photospace]

  Poprzedni artykułEleni i Zero Procent na święcie plonów
  Następny artykułW Świdnicy będzie Liceum z klasą sportową