Eleni i Zero Procent na święcie plonów

  0

  Eleni, Zero Procent, pyszne domowe wiktuały, turniej sołectw – to jedne z wielu atrakcji jakie organizatorzy tegorocznych dożynek gminnych przygotowują dla gości, którzy 5 września zawitają do Krzyżowej.

  W programie Gminnego Święta Plonów z pewnością nie zabraknie konkursów na najpiękniejszy wieniec i stragan dożynkowy, występów gminnych zespołów folklorystycznych, loterii fantowych, gier i zabaw dla dzieci oraz zmagań sołectw w ramach turnieju wsi. Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich rolników o godz. 13.30 w kościele Św. Michała Archanioła w Krzyżowej.

  Dożynki gminne odbędą się 5 września 2010 r. na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego godzina 13.30.

  ***

  Na czas dożynek zmianie ulegnie organizacja ruchu drogowego. Na odcinku drogi gminnej do Krzyżowej od drogi wojewódzkiej nr 382 do skrzyżowania w miejscowości Krzyżowa zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Wyjazd z Krzyżowej do Świdnicy odbywać się będzie przez miejscowość Grodziszcze. Wzdłuż drogi gminnej obowiązywać będzie zakaz parkowania.

  Poprzedni artykułStachowice pięknieją
  Następny artykułMiasto dzieci po raz trzeci