Pierwszy sparing Polonii – Sparty na remis

0

Przygotowująca się do nowego sezonu drużyna Polonii – Sparty Świdnica, w pierwszym meczu kontrolnym zremisowała na własnym boisku z drużyną MKS Szczawno Zdrój. Sparing był świetną okazją do przetestowania nowych zawodników, podczas spotkania wystąpiło ich aż dziewięciu.

Mecz odbywał się w dość niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Opady deszczu i silny wiatr uniemożliwił w pełni zaprezentowanie swoich umiejętności. Na testach w Świdnicy pokazali się Marcin Jaskółowski, Bartosz Kaszuba, Marcin Gawryszewski, Paweł Sokół (wszyscy z Białego Orła Mieroszów), Tomasz Syska (SMS Łódź), Marcin Smoczyk, Wojciech Ciołek (obaj Górnik Wałbrzych), Wojciech Błażyński (Górnik Gorce), Grzegorz Borowy (MKS Karolina Jaworzyna Śląska).

Spotkanie było bardzo wyrównane. Lekką przewagę w pierwszej połowie spotkania osiągnął zespół gości. Pierwsze 45 minut gry zakończyło się remisem 2 : 2. Obie bramki dla świdniczan zdobył Wojciecha Szuba. W drugiej połowie meczu, po jednym trafieniu zaliczyły obie drużyny, a wynik spotkania ustalił Grzegorz Borowy.

Polonia – Sparta Świdnica – MKS Szczawo Zdrój 3 : 3.