Magda i Paweł znów w podróży

  0

  Długo na miejscu usiedzieć nie potrafili. Magda i Paweł Opaskowie, zapaleni rowerzyści i podróżnicy ze Świebodzic, którzy dwa lata temu przejechali rowerami spory kawałek kuli ziemskiej, znów ostro pedałują w świat. Tym razem są na Madagaskarze. Wyruszyli pod koniec czerwca i właśnie przemierzają na dwóch kółkach tę rajską wyspę położoną u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. I w zasadzie nie ma się co dziwić, bo świebodziccy globtroterzy zapowiadali po powrocie z poprzedniej wyprawy, że marzy im się Afryka.

  – Plan jest taki, żeby objechać Madagaskar dookoła na rowerach, ale już widzimy, jakie to będzie trudne zadanie – mejluje z gorącej wyspy Paweł. – Tu nie ma drogi poza jedną główną, przez cały kraj, z północy na południe. Jest wprawdzie kilka mniejszych (kilka nawet z asfaltem!), jednak reszta to wiejskie ścieżki, często nie szersze niż kilkanaście centymetrów, wydeptane przez ludzi. Jak popada, to robi się z tego totalne błocko.

  Ale Magda i Paweł wcale się tym nie zrażają – bo przecież nie z takimi trudnościami mieli do czynienia podczas poprzedniej wyprawy. Mają czas do 20 września i jak na razie z zachwytem odkrywają piękno tej afrykańskiej wyspy. Wrażenia z podróży jak zwykle opisują na swoim blogu, na który warto zajrzeć, nie tylko ze względu na zabawne opisy, ale i piękne zdjęcia – zapraszamy na http://lemuryibaobaby.bloog.pl/
  Trzymamy kciuki za naszych niezmordowanych podróżników.

  Poprzedni artykułWięcej miejsca dla przedszkolaków
  Następny artykułWięcej narodzin, mniej zgonów