Więcej miejsca dla przedszkolaków

  0

  Rusza dodatkowy nabór w świdnickich przedszkolach prowadzonych przez miasto. Zgodnie z zapowiedziami utworzone zostaną dodatkowe oddziały w trzech placówkach, w których opieką objętych zostanie w sumie 75 najmłodszych świdniczan. Pierwszeństwo mają dzieci, które nie zostały przyjęte do przedszkoli w pierwszym naborze.

  Oddziały dla 25 dzieci zostaną utworzone w Przedszkolu Miejskim nr 1, nr 6 i nr 14.

  – Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do 23 lipca. Nie decyduje kolejność zgłoszeń, ale fakt, że w pierwszej kolejności chcemy zakwalifikować dzieci tych rodziców, którym nie udało się znaleźć miejsca w przedszkolu podczas majowego naboru. Pozostali rodzice mają szanse zapisać swoje pociechy w miarę wolnych miejsc – mówi Tadeusz Niedzielski, dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w placówkach bądź telefonicznie:

  Przedszkole Miejskie nr 1 (tel. 74 852-16-19),

  Przedszkole Miejskie nr 6 (tel. 74 852-29-76),

  Przedszkole Miejskie nr 14 (tel. 74 852-17-42).

  Jednocześnie informujemy, że dodatkowy oddział uruchamia Niepubliczne Przedszkole Promyk (tel. 74 852-21-21).

  Od kilku lat w Świdnicy obserwujemy zwiększone zainteresowanie opieką przedszkolną. W związku z tym Urząd Miejski systematycznie pracuje nad wykorzystaniem możliwości istniejącej bazy oświatowej. W 2008 roku nadprogramowo wydano 300.000 zł na utworzenie i utrzymanie 4 oddziałów przedszkolnych liczących 100 dzieci.

  Nowe oddziały przedszkolne zgodnie z zapowiedziami władz miasta rozpoczną działalność od 1 września 2010 r.

  Poprzedni artykułPROKURATURA, ŚLEDZTWO, ŚWIDNICA
  Następny artykułMagda i Paweł znów w podróży