Dziesięć ton siana dla powodzian

  0

  Rolnicy i mieszkańcy wsi Grodziszcze zgromadzili ponad 10 ton siana z przeznaczeniem dla gospodarstw, które ucierpiały w tegorocznej powodzi. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji i transportowi, który użyczyła firma TREND G.Z. Urbaniak z Grodziszcza – gospodarstwa rolne w Landzmierzu (gmina Cisek, woj. opolskie) mogły zapewnić pożywienia dla zwierząt.

  Dla wielu rolników, którzy stanęli przed dramatyczną decyzją o likwidacji gospodarstw rolnych była to radosna wiadomość. Tym bardziej, że po powodzi wiele pól nie nadawało się do koszenia, a wszystkie płody rolne zostały zniszczone. Teraz przy tak wysokich temperaturach sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna. Stąd też pomoc okazana przez mieszkańców i rolników z wsi Grodziszcze była ogromną pomocą.

  Gmina Świdnica aktywnie włączyła się w akcję niesienia pomocy rodzinom z obszarów poszkodowanych w powodzi. Po Sandomierzu, gminie Wietrzychowice, Landzmierzu, kolejne sołectwa w Gm. Świdnica przystąpiły do gromadzenia pomocy w formie żywności, środków chemicznych, art. gospodarstwa domowego dla rodzin w Gminie Wilków. Tym razem do akcji przystąpiły sołectwa z Wilkowa, Opoczki, Pogorzały i Słotwiny. W czerwcu 12 sołectw w gminie Świdnica dla mieszkańców Woli Rogowskiej (powiat tarnowski), poszkodowanych w tegorocznej zgromadziły ponad 4,2 tony środków żywności, art. chemicznych, odzieży, pościeli itp.

  Do akcji niesienia pomocy włączyła się również Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica, która gromadzi przybory szkolne dla dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych powodzią.

  Poprzedni artykułWalczyli z powodzią na Węgrzech
  Następny artykułUlewa nad Świdnicą