Powstaje kolejne boisko

  0

  To będzie piąte boisko sportowe w tej kadencji świebodzickiego samorządu. Tym razem własny plac do gry w piłkę będą miały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i mali mieszkańcy dzielnicy Pełcznica.

  Na obiekcie trwają już roboty budowlane, wykonywana jest obecnie podbudowa nawierzchni boiska.

  – Jak sama nazwa wskazuje – boisko jest wielofunkcyjne, będzie można tu grać w piłkę nożną, koszykową i piłkę siatkową na bezpiecznej, sztucznej nawierzchni – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Dzieci będą mogły zacząć pierwsze rozgrywki już nowym roku szkolnym.

  Wartość tej inwestycji to 375,5 tys. zł. Gdy dobiegną końca prace związane z budową boiska na placu pojawi się następna ekipa i rozpocznie budowę placu zabaw. Szkolny plac zabaw powstanie dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach programu „Radosna szkoła”. Wartość tego zadania to 127 tys. zł

  W obecnej kadencji na terenie miasta powstały boiska niemal w każdej dzielnicy. Do dyspozycji dzieci i młodzieży są obiekty przy SP 3, Osiedlu Piastowskim, Osiedlu Sudeckim; trwa budowa „Orlika” na terenie kompleksu OSiR przy ul. Rekreacyjnej oraz boiska wielofunkcyjnego przy SP 4.

  TAGI: BOISKOSPORTŚWIEBODZICE

  Poprzedni artykułPomoc po powodzi dla Kędzierzyna
  Następny artykułZmiany na pl. św. Małgorzaty