Pomoc po powodzi dla Kędzierzyna

  0

  Kwota 20 tys. zł zostanie przekazana dotkniętemu przez powódź miastu na Opolszczyźnie. Taką decyzję podjęła w piątek, 18 czerwca, Rada Miejska w Świdnicy. O pomoc zwróciły się władze Kędzierzyna-Koźla.

  – Po raz trzeci w ciągu ostatnich 25 lat miasto Kędzierzyn-Koźle dotknęła katastrofalna w skutkach powódź. Także tym razem zniszczenia są ogromne, a likwidacja skutków kataklizmu pochłonie mnóstwo pieniędzy. Możliwości finansowe gminy są ograniczone. Dlatego też zwracamy się z prośbą o każde możliwe wsparcie, które pomoże nam uporać się z tragedią, jaka dotknęła nasz samorząd i tysiące mieszkańców – apelował w liście do prezydenta i Rady Miejskiej w Świdnicy prezydent Kędzierzyna-Koźla, Wiesław Fąfara.

  – W ostatnim czasie wspólnie z Kędzierzynem-Koźle realizujemy projekty unijne, dotyczące promocji i rozwoju turystyki. Z miastem tym wiążą nas jednak dobre relacje od wielu lat. Decyzja o pomocy finansowej, to symbol naszej solidarności z miastem i mieszkańcami, którzy znaleźli się w potrzebie – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Poprzedni artykułPlagi nie ma, ale komary o tym nie wiedzą
  Następny artykułPowstaje kolejne boisko