Na Zosię nie ma mocnych

  0

  Świebodziczanka Zofia Dal Canton, uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach zwyciężyła w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Przyjaciele z Breslau”. Konkurs organizowany był przez Bibliotekę Publiczną w Długołęce oraz Wydawnictwo Verdana. Dotyczył książki młodego autora, gimnazjalisty, Adama Seredyńskego właśnie pt. „Przyjaciele z Breslau”, którego kilka miesięcy temu gościła świebodzicka biblioteka.

  Uczestnicy konkursu mieli do wyboru dwie kategorii:

  Kategoria A (uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej) „Ważne słowo przyjaźń” – wypowiedź zbuduj w oparciu o przeżycia i postawę jednego, wybranego przez Ciebie, bohatera.

  Kategoria B (uczniowie klas I-III gimnazjum) Recenzja powieści Adama Seredyńskiego „Przyjaciele z Breslau”.

  Na konkurs napłynęło wiele prac z całej Polski, w tym osiem ze Świebodzic. Organizatorzy konkursu postanowiło przyznać I miejsce w kategorii A Zofii Dal Canton uczennicy kl.VI Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz wyróżnienia Paulinie Szyszce i Aleksandrze Okopniuk (Szkoła Podstawowa NR 4).

  W kategorii B wyróżnienia otrzymały Weronika Stolarczyk, Ewelina Saja, Magdalena Ślusarczyk (Gimnazjum Nr 1), Magdalena Kysiak i Iga Krzystek (Publiczne Gimnazjum Integracyjne).

  Poprzedni artykułSamorządowcy powalczą na śmierć i życie
  Następny artykułDbają o środowisko