Kręgle są cool

  0

  Świebodzice to jedno z nielicznych miast w regionie, które posiada kręgielnię. Obiekt cieszy się sporą popularnością, często rozgrywane są tu także zawody. 24 maja odbył się tu Turniej Kręglarski o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice, w którym wzięły udział dzieci z ośrodków kuratorskich.

  Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Bona Fide, które pozyskało na to dotacje z budżetu Gminy Świebodzice oraz Sądu Rejonowego w Świdnicy.

  – Była to nie tylko znakomita okazja do gry i zabawy dla dzieci, ale również możliwość wypromowania na zewnątrz naszego obiektu, który co prawda wymaga remontu, jednak wciąż nadaje się do zabawy i rywalizacji w kręglach klasycznych – mówi Łukasz Kwadrans, szef Bona Fide.

  W turnieju wystartowało 5 ośrodków z rejonu wałbrzyskiego, po jednym z Bielawy, Świdnicy i Świebodzic, razem 8, tj. około 80 dzieci.

  Wygrała nasza świebodzicka drużyna, drugie miejsce zajął ośrodek nr 1 z Wałbrzycha, a 3 miejsce ośrodek kuratorski nr 5 z Wałbrzycha

  Oprócz atrakcyjnych nagród na zgłodniałych zawodników czekał także pyszny posiłek przygotowany przez Pana Przemka Mielcarka.

  Poprzedni artykułSzkoła na miarę XXI wieku!
  Następny artykułHistoryczne bitwy w Świdnicy [program]