Szkoła na miarę XXI wieku!

  0

  E-dzienniki, tablice multimedialne, sala językowa ze stanowiskami i słuchawkami, mini laboratorium w gabinecie fizyczno-chemicznym, internet bezprzewodowy w całym budynku – tak będzie wyglądać nowoczesny obiekt dydaktyczny Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. I to już 1 września tego roku, bo według terminów dzieci nowy rok szkolny zaczną już w swojej nowej szkole.

  Ta największa obecnie inwestycja oświatowa w Świebodzicach trwa od ubiegłego roku. Całość zadania obejmuje budowę nowego budynku dydaktycznego, sali gimnastycznej oraz łącznika między obiektami. I etap czyli budynek dydaktyczny wraz z wyposażeniem, ma być gotowy do 31 sierpnia tego roku.

  – Trwają prace na II kondygnacji, jesteśmy też w trakcie przygotowywania przetargu na wyposażenie sal – mówi Ireneusz Zyska, zastępca burmistrza miasta.

  A wyposażenie nowej szkoły będzie naprawdę nowoczesne. Szkoła, w której uczą się dzieci niepełnosprawne, będzie bez wątpienia jedną z najnowocześniejszych w regionie.

  – Chcieliśmy, aby ta szkoła odpowiadała na potrzeby XXI wieku – mówi burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. – Dzieci mają mieć tu nie tylko komfort i wygodę, ale także dostęp do nowoczesnych narzędzi i pomocy dydaktycznych, które pomagają w edukacji i sprawiają, że jest ona po prostu interesująca. Dlatego w szkole pojawią się m. in. tablice multimedialne, projektory, a sala fizyczno-chemiczna będzie wyposażona w specjalny stół z zestawem demonstracyjnym, na którym uczniowie będą mogli wykonywać przeróżne doświadczenia.

  Równie nowoczesna będzie sala językowo-logopedyczna, w której będą pojedyncze stanowiska ze słuchawkami a nauczyciel będzie miał możliwość dostosowywania materiału do indywidualnych potrzeb ucznia w ciągu tej samej godziny lekcyjnej. Wreszcie w całym budynku będzie bezprzewodowy internet, ułatwiający np. posługiwanie się dziennikami elektronicznymi.

  Wartość wyposażenia to 1 mln zł, budynek kosztować będzie nieco ponad 6 mln.

  Reszta prac czyli sala gimnastyczna oraz łącznik ma być gotowa w przyszłym roku.

  Gmina Świebodzice otrzymała w zeszłym roku dofinansowanie z PFRON-u na to zadanie w wysokości 300 tys. zł. Jest to tzw. dofinansowanie otwarte co oznacza, że nasz wniosek będzie uczestniczył w każdym kolejnym naborze. Jest także szansa na dofinansowanie z MEN na wyposażanie sal dydaktycznych.

  Poprzedni artykułSeniorzy jak zawsze aktywni
  Następny artykułKręgle są cool