Skwer imienia Lecha Kaczyńskiego już jest!

  0

  Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy radni jako jedni z pierwszych w kraju,  zdecydowali o nadaniu jednemu ze skwerów imienia Lecha Kaczyńskiego. Miejsce upamiętniające tragicznie zmarłego prezydenta RP znajduje się  pomiędzy ulicami Żeromskiego, Muzealną i Zamkową.

  Nie było burzliwej dyskusji, jak to ma miejsce przy podobnych uchwałach, ale nie było też jednomyślności. Na początku sesji, radna Anna Bielawska złożyła wniosek o wycofanie projektu uchwały z porządku obrad. Uzasadniając swój wniosek mówiła, że jest za wcześnie na podejmowanie tego typu decyzji. Jednak radni nie przychylili się do wniosku Bielawskiej. Radny Adam Markiewicz wystąpił z wnioskiem, aby skwer upamiętniał  wszystkie ofiary tragedii i nosił nazwę “Tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem”, jednak i ten wniosek radni odrzucili. Ostatecznie za nadaniem skwerowi imienia Lecha Kaczyńskiego głosowało 10 radnych, przeciw było 5, wstrzymało się 5.

  Pomysłodawcami nadania skwerowi imienia Lecha Kaczyńskiego był klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, który w ten sposób chciał uczcić tragicznie zmarłego prezydenta RP.

  [photospace]

  Poprzedni artykuł15 głosów na TAK
  Następny artykułOdpowie przed sądem za zabójstwo